Latvijas Pasta vadība un arodbiedrības vienojas par darba samaksas pieaugumu atsevišķām uzņēmuma amatu grupām

02.10.2014

Latvijas Pasta vadība un arodbiedrības vienojas par darba samaksas pieaugumu atsevišķām uzņēmuma amatu grupām

Latvijas Pasta vadība, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība (LSAB) un Latvijas Pasta arodbiedrība (LPA) ir parakstījušas vienošanos par pasta nodaļu un piegādes punktu darbinieku – vairāk nekā 1300 uzņēmuma amatu vietu – darba samaksas pieaugumu no 2014.gada 1.oktobra.

Darba algas pieaugums attiecas uz pasta pakalpojumu speciālistiem, pasta operatoriem, pasta nodaļu, pasta centru un piegādes punktu vadītājiem. Šis ir jau otrais darba algas paaugstinājums 2014.gadā: gada sākumā darba algas tika paaugstinātas daļai pastnieku, piegādes operatoru, pasta šķirotāju, kravas noformētāju, pasta apstrādes un piegādes speciālistu un automobiļu vadītāju, kopumā vairāk nekā 2700 Latvijas Pasta darbinieku.

LSAB prezidente Zoja Semjonova arodbiedrību un Latvijas Pasta vadības sanāksmē pirms vienošanās parakstīšanas norādīja, ka atzinīgi vērtē šādu Latvijas Pasta vadības lēmumu: “Latvijas Pasts ir pirmais no triju Baltijas valstu pasta operatoriem, kas izrādījis iniciatīvu un reālu darbību, lai paaugstinātu savu darbinieku atalgojumu, pakāpeniski atgriežot to tajā līmenī, kāds tas bijis pirms krīzes.”

Savukārt Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs uzsver, ka atalgojuma sistēmas pilnveidošana tiks turpināta arī nākamajos gados: “Latvijas Pasts turpinās īstenot uzņēmuma atalgojuma sistēmas modernizāciju, veicinot darbinieku motivāciju un nostiprinot uzņēmuma konkurētspēju darba tirgū. Plānojam, ka pakāpeniski uzlabojumi skars visas Latvijas Pasta struktūrvienības un amata kategorijas.”

Jāatgādina, ka 2012.gadā Latvijas Pasts pēc vairāku gadu intensīvām pārrunām  ar arodbiedrībām noslēdza visas puses apmierinošu darba koplīgumu, aizstājot iepriekšējo koplīguma redakciju, kas bija spēkā jau kopš 1999.gada. Jaunajā darba koplīgumā iekļauti noteikumi par darba un darba samaksas nosacījumiem, darbinieku sociālo aizsardzību, darba un atpūtas laiku, darba aizsardzību un citiem pasākumiem, paredzot gan Latvijas Pasta, gan arodbiedrību saistības koplīguma izpildē. 22% koplīgumā iekļauto nosacījumu atšķiras no iepriekšējās redakcijas, un 13% nosacījumu pēc arodbiedrību atzinuma ir uzskatāmi par jauniem ieguvumiem Latvijas Pastā strādājošajiem.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608506
E-pasts: agija.terauda@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts