192 pasaules valstīs ceturtdien jau 45.reizi atzīmēs Pasaules pasta dienu

08.10.2014

192 pasaules valstīs ceturtdien jau 45.reizi atzīmēs Pasaules pasta dienu

Pasaules Pasta savienības 192 dalībvalstīs, arī Latvijas Republikā, ceturtdien, 9.oktobrī, jau 45.reizi atzīmēs Pasaules pasta dienu. Šajā datumā tālajā 1874.gadā dibināta Pasaules pasta savienība, kas ir otra vecākā starptautiskā organizācija pasaulē un kuras mītne atrodas Šveices galvaspilsētā Bernē. Latvijas Pasts Pasaules pasta dienu šogad atzīmēs, organizējot jau par tradīciju kļuvušo Latvijas postkroseru tikšanos.

Pasaules pasta savienības dalībvalstu pasta iestādēs strādā aptuveni pieci miljoni darbinieku. Katru dienu vairāk nekā 600 000 pasta nodaļās visā pasaulē tiek apkalpots miljards klientu, un katru gadu tiek apstrādāti vairāk nekā 350 miljardi vēstuļu un seši miljardi paku. Pasta organizācijas visā pasaulē piedāvā plaša spektra elektroniskos, finanšu un loģistikas pakalpojumus.

Latvijas Pasts plašajā kolēģu saimē darbojas ar 621 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu un vairāk nekā 4000 darbinieku, kas ik dienu apstrādā gandrīz 160 000 dažādu vēstuļu un vairāk nekā 5000 paku sūtījumu. “Pasaules pasta dienā no sirds sveicu visus uzņēmuma darbiniekus – liels paldies jums par ik dienas darīto, varbūt ne visiem redzamo, bet ļoti nepieciešamo darbu! Latvijā nav otra uzņēmuma, kura darbinieki katru dienu tik lielā skaitā tiešā veidā komunicētu ar līdzcilvēkiem, un runa, protams, ir par 1500 pastniekiem, kas gādā par korespondences piegādi pat visattālākajās lauku viensētās. Paldies!” saka satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Popularizējot tradicionālos pasta pakalpojumus, pasaulē un arī Latvijā arvien lielāku atpazīstamību gūst pastkaršu sūtīšana, par pamatu izmantojot interneta vietni www.postcrossing.com. Pasaules pasta dienā Latvijas Pasts jau devīto reizi organizē Latvijas postkroseru tikšanos. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja bez maksas nosūtīt savu vēstījumu nezināmiem vēstuļu draugiem, dalīties pastkaršu sūtīšanas pieredzē, kā arī apmeklēt Latvijas Pasta šķirošanas kompleksu, lai iepazītos ar uzņēmuma ikdienas darbību. Devītā starptautiskā pastkaršu sūtīšanas projekta Postcrossing Latvijas postkroseru tikšanās notiks 9.oktobrī plkst. 17.30 Latvijas Pasta galvenajā ēkā, Mārupes novada Ziemeļu ielā 10, Lidostas Rīga teritorijā.

Pasaules pasta savienība ir galvenā sadarbības organizācija starp pasta pakalpojumu sniedzējiem, palīdzot nodrošināt universālu tīklu, kas sniedz iespēju visām 192 dalībvalstīm sekot līdzi pasta produktu un pakalpojumu jaunumiem. Organizācija pilda konsultāciju, starpniecības un sadarbības lomu un nodrošina tehnisko palīdzību jautājumos, kuros tā nepieciešama. Savienība izstrādā starptautiskā pasta apmaiņas noteikumus un sniedz ieteikumus vēstuļu, paku un finanšu pakalpojumu apjoma palielināšanai, kā arī klientu apkalpošanas kvalitātes uzlabošanai.

Latvijas Pasts ir arī divu reģionālu straptautisku pasta nozares organizāciju biedrs; tās ir 1993.gadā dibinātā PostEurop, kas apvieno 49 Eiropas valstu noteiktos pasta operatorus, un 1994.gadā dibinātā Baltijas Pasta savienība.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Papildu informācija:
Agija Tērauda
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608506
E-pasts: agija.terauda@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts