Sūtījumu piegādēm nelielās distancēs Latvijas Pasta šoferi testē videi draudzīgā elektromobiļa iespējas

22.11.2014

Sūtījumu piegādēm nelielās distancēs Latvijas Pasta šoferi testē videi draudzīgā elektromobiļa iespējas

Lai analizētu iespējas siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai no Latvijas Pasta kā uzņēmuma ar resursu ietilpīgu autotransporta parku puses, uzņēmums, atklātā konkursā piesaistot līdzfinansējumu no Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta, sācis elektromobiļa Nissan e-NV200 testēšanu pasta sūtījumu piegādes un izmaksu efektivitātes izpētei nelielās distancēs.  

Latvijas Pasts katru darbdienu nodrošina sūtījumu piegādi starp 621 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu un 230 piegādes punktiem visā Latvijā; uzņēmuma autoparku patlaban veido nepilni 300 automobiļu ar iekšdedzes dzinēju, sadedzinot fosilo kurināmo. Tas nozīmē, ka būtiski finanšu resursi tiek izmantoti gan autoparka uzturēšanai, gan degvielas iegādei, tādējādi atstājot arī noteiktu ietekmi uz apkārtējo vidi.

Iesaistīšanās Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklātajā konkursā Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai ir Latvijas Pasta pirmais solis, praktiski izvērtējot nākotnes perspektīvas pasta korespondences apmaiņas un piegādes nodrošināšanai ekoloģiski maksimāli draudzīgā veidā. Patlaban, ņemot vērā konkrētā elektromobiļa tehniskās iespējas, testēšana notiek attiecībā uz sūtījumu piegādēm relatīvi nelielās distancēs, taču skaidrs, ka nākotnē, attīstoties elektromobiļu tehnoloģijām un uzpildes infrastruktūrai, videi saudzīgo elektromobiļu izmantošana kļūs arvien aktuālāka.  

Klimata pārmaiņu finanšu instruments ir Latvijas Republikas valsts budžeta programma, kura mērķis ir veicināt globālo klimata pārmaiņu novēršanu, pielāgošanos klimata pārmaiņu radītajām sekām un sekmēt siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanu.

Elektromobiļa attēlus iespējams aplūkot šeit.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Papildu informācija:
Gundega Vārpa,
Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505
E-pasts: gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts