Latvijas Pasts aicina pašvaldības nodrošināt pasta piegādes pieejamību

30.07.2015

Latvijas Pasts aicina pašvaldības nodrošināt pasta piegādes pieejamību

Latvijas Pasts, kā lielākais pasta pakalpojumu sniedzējs Latvijā, aicina pašvaldības pievērst uzmanību pasta piegādes pieejamībai visā valsts teritorijā. Latvijas Pasts savus pakalpojumus sniedz ar atbildību pret klientiem un aicina arī pašvaldības būt atbildīgākiem pret iedzīvotājiem, kā arī pret apkārtējo vidi.

Bieži vien namu un ēku īpašnieki nav uzstādījuši un noformējuši atbilstošas pastkastītes, bet neskatoties uz to, Latvijas Pasts nodrošina vienu no augstākajiem sūtījumu piegādes kvalitātes rādītājiem Eiropā. Tomēr kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu bieži vien ietekmē nesakārtota vide un drošības apstākļi. Pasta sūtījumu savlaicīgu piegādi ietekmē ne tikai atbilstoši uzstādīta pastkastīte, bet arī tas, lai būtu nodrošināta atbilstoša piekļuve šai pastkastītei.

Šovasar konstatēti vairāki, kopumā pieci, nopietni gadījumi, kad no suņu kodumiem cietuši Latvijas Pasta darbinieki - pastnieki. Kādā no negadījumiem, pastniecei, piegādājot pastu ar divriteni, suns sakoda abas kājas. Ņemot vērā gūtās traumas, pēc šī negadījuma pastniece ilgstoši ārstējās slimnīcā un šobrīd turpina ārstēties ambulatoriski. Šis ir tikai viens no piemēriem, taču negadījumi ir vairāki, kad pastniekiem, pildot darba pienākumus, nākas saskarties ar līdzīgām situācijām, kad pasta piegāde ir apgrūtināta.

Latvijas Pasts aicina dzīvnieku saimniekus būt uzmanīgākiem un atbildīgākiem, jo lielākajā daļā negadījumu, kas saistīti ar mājdzīvniekiem, vainīgi ir tieši saimnieki, kuri dzīvniekus atstāj bez uzraudzības.

Latvijas Pasts vēršas ar lūgumu pie Latvijas pašvaldībām, pievērst lielāku vērību gan mājas, gan klaiņojošajiem dzīvniekiem, lai tas neradītu draudus iedzīvotājiem un pašiem dzīvniekiem.

Latvijas Pasts lūdz pašvaldības informēt savus iedzīvotājus par sakārtotas un drošas vides nozīmīgumu, kā arī aicina rūpēties par tās uzraudzību, lai neradītu apgrūtinājumus iedzīvotājiem un netraucētu Latvijas Pastam kvalitatīvi un droši sniegt pasta pakalpojumus visā valsts teritorijā.

 

Papildus informācijai: 
Gita Valtenberga
VAS Latvijas Pasts
Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
E-pasts: gita.valtenberga@pasts.lv
Mob.:+37129283386
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts