Efektīvākai sūtījumu piegādei Latvijas Pasts sāk izmantot 41 jaunu kravas mikroautobusu

30.05.2017

Efektīvākai sūtījumu piegādei Latvijas Pasts sāk izmantot 41 jaunu kravas mikroautobusu

Atjaunojot autoparku efektīvākai universālā pasta pakalpojuma un eksprespasta sūtījumu piegāžu nodrošināšanai, Latvijas Pasts uzsācis 41 jauna kravas mikroautobusa izmantošanu. Jaunie mikrobusi ir ergonomiskāki, ar mūsdienīgu vizuālo noformējumu, un ar tiem tiek nomainīti automobiļi, kas sūtījumu piegādei tika ekspluatēti jau kopš 2007.gada. Kopumā plānota vēl 64 jau ilgstoši izmantotu mikrobusu nomaiņa pret jauniem modeļiem, uzlabojot gan piegādes ātrumu, gan automobiļu vadītāju darba apstākļus.

Viens no Latvijas Pasta vadības izvirzītajiem uzdevumiem ir pakalpojumu ātruma uzlabošana, bet tā sasniegšanai būtisks faktors ir arī sūtījumu piegādē izmantoto automobiļu drošums un ērtums ekspluatācijā. Latvijas Pasts ir vienīgais no valstī strādājošajiem pasta komersantiem, kas pasta apmaiņu pilnīgi visā valsts teritorijā nodrošina katru darbdienu. Tāpēc plānota kopumā 105 jaunu kravas mikrobusu iegāde, nomainot ilgstoši izmantotos automobiļus, un līdz ar 41 mikrobusa iegādi pirmais autoparka atjaunošanas posms ir īstenots.

“Jaunie kravas mikrobusi izvēlēti atbilstoši Latvijas Pastam nepieciešamo funkciju veikšanai gan no kravnesības, gan ietilpības viedokļa. Tie ir jaudīgāki, taču vienlaikus ekonomiskāki un videi draudzīgāki, bet to manevrēšana un veiktspēja ir krietni ērtāka. Tātad pasta sūtījumu piegāde būs ne tikai ātrāka un drošāka, bet arī komfortablāka mūsu mikrobusu vadītājiem, kas nav mazsvarīgi Latvijas Pasta darbībā, kur sūtījumi bez izņēmuma tiek piegādāti katru darbdienu kā lielās pilsētās, tā lauku viensētās,” uzsver Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Jaunajiem kravas mikrobusiem ir atšķirīgs – pamanāms un mūsdienīgs – vizuālais noformējums, ko iespējams aplūkot te

Mikroautobusi izvēlēti publiska iepirkuma procedūrā, kas paredz četru gadu nomu, izmantojot operatīvā līzinga pakalpojumu. Nomas izmaksas visam periodam ir 0,6 milj. eiro. 

Latvijas Pasts 2017.gadā aktīvi īsteno pakalpojumu kvalitātes un ātruma, klientu servisa, darbinieku motivācijas uzlabojumus un atjauno darbam nepieciešamo aprīkojumu un infrastruktūru.

Kopējo Latvijas Pasta autoparku patlaban veido 260 automobiļu vienību.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.  


Papildu informācija:
Gundega Vārpa
Ārējo komunikāciju vadītāja
Tālr.: +371 67608505
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts
facebook.com/latvijas.pasts