Latvijas Pasts Rīgā un Berlīnē prezentēs īpašu pastmarku starptautiskajai izstādei Zaļā nedēļa

12.01.2015

Latvijas Pasts Rīgā un Berlīnē prezentēs īpašu pastmarku starptautiskajai izstādei Zaļā nedēļa

Latvijas Pasts izdevis īpašu pastmarku, kas veltīta Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notiekošajai starptautiskajai pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādei Zaļā nedēļa. Latvija ir 2015.gada Zaļās nedēļas partnervalsts, un pastmarkas prezentācija no 16. līdz 21.janvārim risināsies arī Latvijas Pasta stendā izstādē Berlīnē. Savukārt Rīgā pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 15.janvārī no plkst.7.30 līdz 19 pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32.

Zaļajai nedēļai veltītās pastmarkas nominālvērtība ir € 0,50, un tā atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarkas dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja, bet tirāža sasniedz 1 miljonu eksemplāru. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla Zaļās nedēļas aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes noformējumā izmantots viens no Latvijas unikālajiem simboliem – zilā govs.

Zaļā nedēļa ir viena no pasaulē lielākajām pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādēm, kuras laikā notiek forumi, semināri, konferences un kurā iespējams iepazīties ar pārtikas industrijas visplašākā spektra preču klāstu, kā arī dažādu pasaules valstu pārtikas produktu jaunumiem, kultūru un tradīcijām. Izstādes mērķauditorija ir Vācijas un tās kaimiņvalstu patērētāji, pārtikas preču vairumtirgotāji un mazumtirdzniecības pārstāvji, lauksaimniecības produkcijas importētāji, lauksaimniecības, mežsaimniecības, dārzkopības, zvejas nozares eksperti, masu mediji.

10 gadu ilgušu pārrunu procesa un sagatavošanās priekšdarbu rezultātā Latvija ir kļuvusi par 2015.gada Zaļās nedēļas partnervalsti, un šis statuss valstij ir būtisks gan no uzņēmējdarbības attīstības, gan Latvijas-Vācijas savstarpējās sadarbības aspekta.

2014.gada Zaļo nedēļu apmeklēja vairāk nekā 400 000 interesentu, lai iepazītos ar gandrīz 1700 dalībnieku piedāvājumu no 69 valstīm.

Zaļās nedēļas pastmarku un aploksni iespējams aplūkot šeit.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 30.janvārī.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Papildu informācija:
Gundega Vārpa,
Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505
E-pasts: gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts