Latvijas Pasts izdod pirmās eiro nominālvērtības pastmarkas ar ģerboņu attēliem

26.01.2015

Latvijas Pasts izdod pirmās eiro nominālvērtības pastmarkas ar ģerboņu attēliem

Latvijas Pasts izdevis kopš pagājušā gadsimta 90.gadiem pirmās pastmarkas ar Latvijas valsts un galvaspilsētas Rīgas ģerboņu attēliem, turklāt tās ir pirmās pastmarkas ar eiro nominālvērtību standarta pastmarku sērijā Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi. Jaunās Ģerboņu sērijas pastmarkas ir paredzētas dažādas vērtības sūtījumu apmaksai. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks 2015.gada 30.janvārī no plkst.7.30 līdz 19 pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā.

Trīs jaunās pastmarkas būs pirmās eiro nominālvērtības pastmarkas standarta sērijā Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi, kas pamatā orientēta uz dažādas vērtības sūtījuma apmaksas zīmju nodrošināšanu. Katrai no jaunajām pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība: pastmarkai ar Rīgas ģerboni – 1 €, pastmarkai ar Latvijas valsts ģerboni sudraba krāsas ietvarā – 2 € un pastmarkai ar Latvijas valsts ģerboni zelta krāsas ietvarā – 5 €. Rīgas ģerboņa pastmarkas tirāža sasniedz 500 000 eksemplāru, bet abas valsts ģerboņa pastmarkas izdotas 100 000 eksemplāru tirāžā katra. Īpašā pirmās dienas aploksne izdota 1500 eksemplāru tirāžā.

Pastmarku un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Pastmarkas ar Latvijas un Rīgas ģerboņu attēliem Latvijas Pasts iepriekšējo reizi izdeva 20.gadsimta 90.gados īsi pēc Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas: pastmarkas ar Latvijas Republikas valsts ģerboni sudraba un zelta ierāmējumā izdotas 1991.gada 19.oktobrī, un šo pastmarku tirāža bija 100 000 eksemplāru katrai, savukārt Rīgas ģerbonis attēlots 1994.gada 21.decembrī emitētajā pastmarkā, kuras tirāža sasniedza divus miljionus eksemplāru.

Jaunās Ģerboņu sērijas pastmarkas un aploksne aplūkojama šeit.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Papildu informācija:
Gundega Vārpa,
Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505
E-pasts: gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts