Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku par godu Kurzemes literatūras un mākslas biedrības 200.jubilejai

17.04.2015

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku par godu Kurzemes literatūras un mākslas biedrības 200.jubilejai

2015.gada 21.aprīlī Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, Akadēmijas ielā 10, Jelgavā, no plkst. 10.00 līdz 17.00 notiks pastmarkas Kurzemes literatūras un mākslas biedrībai - 200 prezentācija un īpašās aploksnes pirmās dienas zīmogošana.

Pastmarkas Kurzemes literatūras un mākslas biedrībai - 200 dizaina autore ir Elita Viliama. Jaunās pastmarkas nomināls ir € 0,85 un tirāža 200 000 eksemplāru, aploksnes tirāža ir 1500 eksemplāru. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija).

Kurzemes literatūras un mākslas biedrības 200.gadadiena ir iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā, novērtējot biedrības universālo lomu reģiona zinātnes procesu attīstībā. Biedrību var uzskatīt par pirmo reģionālo zinātņu akadēmiju Latvijas teritorijā un Baltijā vispār.
Kurzemes Literatūras un mākslas biedrību (Kurländische Gesellschaft für Literatur und Kunst) 1815.gada 23.novembrī dibināja muižniecības akadēmiskās inteliģences pārstāvji, lai apvienotu Baltijas provinču zinātniekus un Tērbatas (Tartu) universitātes profesorus un sekmētu zinātniskos sasniegumus reģionā. Vēlākos gados biedrība veicināja Kurzemes provinces muzeja veidošanu un pētnieciskus darbus par arheoloģiju, etnoloģiju, valodniecību. Kurzemes literatūras un mākslas biedrība tiek uzskatīta par Latvijas Zinātņu akadēmijas priekšteci.

Jauno pastmarku Kurzemes literatūras un mākslas biedrībai – 200 iespējams aplūkot šeit.

Jauno aploksni ar pirmās dienas zīmogu iespējams skatīt šeit.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 29.aprīlī.

 

Papildus informācijai: 


Gita Valtenberga
VAS Latvijas Pasts
Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
E-pasts: gita.valtenberga@pasts.lv
Mob.:+37129283386
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts