Balsojam par skaistāko Eiropas pastmarku

12.05.2015

Balsojam par skaistāko Eiropas pastmarku

Eiropas publisko pasta organizāciju asociācija PostEurop organizē ikgadējo pastmarku konkursu, meklējot skaistāko Eiropas pastmarku. Šī gada pastmarku tēma ir Senās rotaļlietas.

2015.gada 10.aprīlī Eiropas valstu vienotajā pastmarku sērijā arī Latvijas Pasts izdeva divas jaunas pastmarkas un aploksni, kas veltītas senajām rotaļlietām. Eiropas sērijas aploksnes un pastmarku Eiropa – senās rotaļlietas dizaina autore ir Arta Ozola Jaunarāja. Pastmarku nomināli ir € 0,78 ar tirāžu 120 000 eksemplāru un € 1,71 ar tirāžu 100 000 eksemplāru. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija).

Latvijas Pasts aicina iesaistīties un balsot par izdotajām pastmarkām sērijā Senās rotaļlietas. Balsot iespējams http://www.posteurop.org/europa2015 atzīmējot savu pastmarkas favorītu! Konkurss norisināsies līdz 2015.gada 31.augustam. Pastmarkas, kuras būs uzvarējušas konkursā tiks nosauktas un apbalvotas PostEurop pilnsapulcē, 2015.gada 14.oktobrī Kiprā.

Pastmarku sērijas Eiropa iniciatore ir Eiropas publisko pasta organizāciju asociācija PostEurop, un šīs sērijas pastmarkas, ar vienotu logotipu un vienotu tematiku, tiek izdotas visā Eiropā jau kopš 1994.gada. Latvijas Pasts tradicionāli izdod divas šīs sērijas pastmarkas katru gadu. Iepriekšējos gados Eiropas sērijas pastmarku tēmas bijušas saistītas ar literatūru, dabas objektiem, ceļojumiem, pasta transportu u.c.

Latvijas Pasta izdoto aploksni ar speciālo zīmogu iespējams aplūkot šeit.

Latvijas Pasta izdotās pastmarkas Eiropa – senās rotaļlietas iespējams aplūkot šeit un šeit.

 

Papildu informācija:
Gita Valtenberga,
VAS Latvijas Pasts
Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
E-pasts: gita.valtenberga@pasts.lv
Mob.:+37129283386;
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts