Latviešu velosipēdu zīmola izveidotāja Gustava Ērenpreisa jubilejas pastmarku prezentēs Mazsalacas pilsētas svētkos

20.07.2016

Latviešu velosipēdu zīmola izveidotāja Gustava Ērenpreisa jubilejas pastmarku prezentēs Mazsalacas pilsētas svētkos

Latvijas Pasta organizētajā pastmarku dizaina konkursā uzvarējusī pastmarka, kas veltīta leģendārā latviešu velosipēda radītāja Gustava Ērenpreisa 125.jubilejai, tiks svinīgi prezentēta Mazsalacas pilsētas svētkos sestdien, 2016.gada 23.jūlijā. No plkst.9 līdz 17 Mazsalacas novada Kultūras centrā, Rūjienas ielā 1, notiks pastmarkas pirmās dienas zīmogošana, bet plkst.11 – prezentācijas pasākums ar pastmarkas dizaina autora Toma Rutkovska, Latvijas Pasta, Ērenpreisa un Mazsalacas novada domes vadītāju līdzdalību.

Jaunās pastmarka izdota ievērojamā – 500 000 eksemplāru – tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,50, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1500 eksemplāros.

Jaunizdotā pastmarka uzvarēja Latvijas Pasta un Ērenpreisa kopīgi rīkotajā pastmarku dizaina konkursā – sociālo tīklu balsojumā par to tika nodotas 1952 balsis. Latvijas Pasta piektais pastmarku dizaina konkurss risinājās 2016.gada maijā un jūnijā, tajā tika iesniegtas 210 dizaina skices, no kuram kompetenta grafiskā dizaina, filatēlijas un mārketinga profesionāļu žūrija konkursa finālam izvirzīja 30 darbu. Par finālam izvirzītajām pastmarkām sociālajos tīklos tika balsots 9097 reizes, un tas ir ievērojami – par 2712 balsīm – vairāk nekā iepriekšējā konkursā. 

Bez iespējas redzēt pastmarku ar paša veidoto dizainu ceļojam uz tuvām un tālām valstīm konkursa uzvarētājs T.Rutkovskis pastmarkas prezentācijas laikā Mazsalacā saņems arī īpašu balvu – personalizētu Ērenpreiss zīmola velosipēdu.

G.Ērenpreiss, kurš izveidoja leģendāro latviešu velosipēda zīmolu, dzimis 1891.gada 5.augustā Mazsalacā. Ērenpreiss zīmola pirmsākumi ir saistīti ar 1927.gadu, kad atvērts uzņēmums G.Ērenpreis velosipēdu fabrika un tirgū parādījās velosipēds G.Ērenpreis Original. Jaunais velosipēds strauji iekaroja popularitāti, un 1931.gadā G.Ērenpreiss sāka velosipēdu rūpnīcas celtniecību, kas 1940.gadā tika atzīta par lielāko un modernāko velosipēdu ražotni Baltijā.

G.Ērenpreisa jubilejai veltīto pastmarku un aploksni aplūko šeit. Latvijas Pasta pastmarku dizaina konkursos uzvarējušās pastmarkas aplūko te

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 2016.gada 21.augustā.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.  


Papildu informācija:
Gundega Vārpa
Ārējo komunikāciju vadītāja
Tālr.: +371 67608505
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
facebook.com/latvijas.pasts; twitter.com/latvijas_pasts