Saeimā prezentēs Latvijas Republikas valstiskā statusa atjaunošanas likuma 25.gadadienai veltītu pastmarku

16.08.2016

Saeimā prezentēs Latvijas Republikas valstiskā statusa atjaunošanas likuma 25.gadadienai veltītu pastmarku

Latvijas Pasts izdevis īpašu pastmarku, atzīmējot Latvijas Republikas Augstākās Padomes pieņemtā konstitucionālā likuma Par Latvijas Republikas valstisko statusu 25.gadadienu. Ar šo likumu tika atjaunota Latvijas valstiskā neatkarība, pamatojoties uz 1922.gada Satversmē ietvertajiem principiem. Pastmarkas svinīga prezentācija plānota 2016.gada 21.augustā Saeimas organizēto Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas svētku pasākumu ietvaros, bet pirmās dienas zīmogošana risināsies Latvijas Nacionālajā arhīvā.   

Pastmarka izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,50, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Uz pastmarkas attēlota 1991.gada 21.augustā iznākušā laikraksta Diena speciālizdevuma titullapa. Šajā izdevumā tika publicēts Latvijas Republikas Augstākās Padomes konstitucionālais likums Par Latvijas Republikas valstisko statusu, ar kuru de facto tika atjaunota Latvijas Republikas valstiskā neatkarība. Līdz ar pastmarku izdota speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. 

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns svētdien, 21.augustā, plkst.10 atklās īpaši šim notikumam par godu izveidotās pastmarkas un aploksnes prezentācijas pasākumu Saeimas Balsošanas zālē, Jēkaba ielā 11, Rīgā. Savukārt jaunās pastmarkas un aploksnes pirmās dienas zīmogošana šajā pašā datumā no plkst. 9 līdz 18 paredzēta Latvijas Nacionālajā arhīvā, Šķūņu ielā 11, Rīgā. Interesenti, kas vēlas piedalīties pastmarkas prezentācijas pasākumā Saeimā, aicināti pieteikt savu dalību tajā līdz 2016.gada 18.augusta plkst.12, rakstot uz e-pasta adresi: infofil@pasts.lv.
  
Pastmarkas un aploksnes Latvijas Republikas AP Konstitucionālā likuma pieņemšanai – 25 dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja, un abus filatēlijas jaunumus iespējams aplūkot šeit.  

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 9.septembrī. 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.  

Papildu informācijai:
Vineta Danielsone
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts
facebook.com/latvijas.pasts