Svinīgā pasākumā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē prezentēs un zīmogos tās 50.gadadienas pastmarku

06.09.2016

Svinīgā pasākumā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē prezentēs un zīmogos tās 50.gadadienas pastmarku

Atzīmējot Biķernieku kompleksās sporta bāzes 50.gadadienu, Latvijas Pasts pirmoreiz izdevis pastmarku, kas saistīta ar sporta infrastruktūru un autosporta attīstību Latvijā. Jaunā pastmarka 2016.gada 9.septembrī tiks prezentēta un zīmogota sporta bāzes birojā Sergeja Eizenšteina ielā 4, Rīgā. Pastmarkas svinīga prezentācija ar satiksmes ministra Ulda Auguļa, kā arī Latvijas Pasta, Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Biķernieku kompleksās sporta bāzes vadības līdzdalību plānota plkst.13. Savukārt pirmās dienas zīmogošana risināsies visas dienas garumā, no plkst.9 līdz 18.

Pastmarkas prezentācijas pasākumā piedalīsies arī Biķernieku novada bērni ar īpašu sveicienu Biķernieku trasei.

Pastmarka Biķernieku trasei – 50 izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,57, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Uz pastmarkas un aploksnes attēlotā Biķernieku kompleksā sporta bāze ir Baltijā lielākais šāda veida sporta centrs. Sporta bāzes komplekss kopumā apvieno sešas dažāda izmēra un seguma trases, kurās notiek auto, moto, riteņbraukšanas, dragreisa, drifta, spīdveja un citas sacīkstes.

Pirms 50 gadiem motosportisti atklāja Biķernieku kompleksās sporta bāzes pirmo kārtu, kam par godu risinājās arī sacensības moto meistarības 3580 metru garajā aplī. Savukārt 2016.gada jūlijā tika atklāta jaunuzbūvētā 1294 metrus garā rallijkrosa trase, kur šā gada oktobrī risināsies Latvijā līdz šim augstākā ranga autosporta sacensības – Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) organizētais pasaules rallijkrosa čempionāta desmitais posms Neste World RX of Latvia.

Pastmarku un aploksni Biķernieku trasei – 50 iespējams aplūkot šeit

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 12.septembrī.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 

 

Papildu informācijai:
Eva Puriņa
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608506
E-pasts: pr@pasts.lv; eva.purina@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts
facebook.com/latvijas.pasts