Latvijas Pasts izdod Latvijas senākajai – Ovīšu bākai veltītu pastmarku un aploksni

05.10.2016

Latvijas Pasts izdod Latvijas senākajai – Ovīšu bākai veltītu pastmarku un aploksni

Latvijas Pasts izdod jau vienpadsmito Latvijas bākām veltīto pastmarku, un jaunākais sērijas izdevums veltīts Latvijas senākajai – Ovīšu bākai. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks 2016.gada 7.oktobrī Rīgas 50.pasta nodaļā, Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, Rīgā, no plkst.8.30 līdz 19.30.

Jaunā pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,90, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Eiropas Savienības teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas jaunumu dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja. 

Ovīšu bāka atrodas Ventspils novada Tārgales pagastā – Ovīšu zemesragā, 360 metru attālumā no Baltijas jūras krasta līnijas. Bāka atklāta 1814.gadā, un mūsdienās tā ir Latvijas senākā funkcionējošā bāka, kas iekļauta arī valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Akmens mūra torņa augstums ir 38 metri, diametrs – 11,5 metri, torņa iekšpusē ir arī otrs tornis ar 3,5 metru diametru. Bākas gaismas signāls redzams 15 jūras jūdžu attālumā. Šobrīd bākas pirmajā stāvā iespējams apskatīt ekspozīciju par Latvijas bāku vēsturi.

Latvijas Pasts sērijā Latvijas bākas pastmarkas izdod kopš 2003.gada, un līdz šim izdotas jau desmit Latvijas bākām veltītas pastmarkas – Salacgrīvas bākai (2015), Ainažu bākai (2014), Užavas bākai (2010), Liepājas bākai (2009), Akmeņraga bākai (2008), Papes bākai (2007), Mērsraga bākai (2006), Daugavgrīvas bākai (2005), Miķeļbākai (2004) un Kolkas bākai (2003). 

Līdz šim sērijā Latvijas bākas izdotās pastmarkas iespējams aplūkot šeit

Jauno pastmarku un aploksni Latvijas bākas – Ovīšu bāka varat apskatīt te

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 12.oktobrī.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.  


Papildu informācijai:
Vineta Danielsone
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts
facebook.com/latvijas.pasts