Latvijas Pasts izdod trīs jaunas pašlīmējošas pastmarkas sērijā Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi

11.01.2017

Latvijas Pasts izdod trīs jaunas pašlīmējošas pastmarkas sērijā Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi

Latvijas Pasts 2017.gada pirmās trīs pastmarkas izdod sērijā Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi, un tajās attēloti Olaines, Rojas un Mālpils novada ģerboņi. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks 2017.gada 13.janvārī Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, Rīgā, no plkst.8 līdz 19. Jaunās pastmarkas īpašas ar to, ka drukātas uz pašlīmējošas pamatnes, tāpēc pastmarku uzlīmēšanai nav nepieciešams mitrināt līmējamo daļu. 

Līdz ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Uz aploksnes attēlota Latvijas karte, kā arī Olaines, Rojas un Mālpils novada ģerboņi. Visu jauno filatēlijas izdevumu autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. 

Olaines novada ģerbonim veltīta pastmarka ar nominālvērtību € 0,50, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarkas tirāža sasniedz 1 miljonu eksemplāru. Olaines novada ģerbonim ir sudraba un zaļa apmalīte, kas simbolizē Olaines pagasta un pilsētas apvienošanos. Trīs sarkanie asins pilieni simbolizē dzīvību, savukārt dzērveņu mētra ar sudraba lapām un divām sārtām ogām –novada dabas bagātību un lauksaimniecību.

Uz pastmarkas ar nominālvērtību € 0,57 redzams Rojas novada ģerbonis. Pastmarkas nominālvērtība atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, un tās tirāža sasniedz 250 000 eksemplāru. Rojas novada ģerboņa centrā attēloti divi laši – zelta un sudraba krāsā, bet ģerboņa zilais lauks simbolizē jūru.  

Mālpils novada ģerbonis izdots pastmarkā, kuras nominālvērtība ir € 1,39, un tā atbilst ierakstītas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Šo pastmarku tirāža ir 250 000 eksemplāru. Mālpils ģerbonī attēlots etnogrāfisks motīvs no Mālpils novada jostas, kuras motīvi veido senbaltu zīmes – simetriski slīpus krustus. Krusts simbolizē gaismu un uguni, bet slīps zelta krusts apvienojumā ar taisnu – saules kustību gada garumā. Ģerboņa pamatnes sarkanā krāsa simbolizē mālu.

Jaunās pastmarkas un aploksni sērijā Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi iespējams aplūkot šeit.

Pastmarku sērija Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi tiek izdota kopš 1994.gada, un tā tiek regulāri papildināta ar vairākām pastmarkām, uz kurām tradicionāli ir attēlots kādas Latvijas pilsētas vai novada ģerbonis. Visas šī sērijas pastmarkas iespējams aplūkot te.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 25.janvārī.


Par VAS Latvijas Pasts
 
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Papildu informācijai:
Vineta Danielsone    
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts
facebook.com/latvijas.pasts