Vēsturisko kuģu sērijā Latvijas Pasts izdod Ventspilī būvētajam četru mastu gafelšonerim Abraham veltītu pastmarku

03.05.2017

Vēsturisko kuģu sērijā Latvijas Pasts izdod Ventspilī būvētajam četru mastu gafelšonerim Abraham veltītu pastmarku

Latvijas Pasts sērijā XlX gadsimta vēsturiskie kuģi izdevis pastmarku, kas veltīta Ventspilī būvētajam četru mastu gafelšonerim Abraham. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks otrdien, 2017.gada 9.maijā, pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.8 līdz 19.

Jaunās pastmarkas Abraham nominālvērtība ir € 0,61, un tā atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autore ir māksliniece Elita Viliama.

Uz otrās kuģu sērijas pastmarkas attēlots 1891.gadā Ventspilī būvētais četru mastu gafelšoneris Abraham, kuru būvējis slavens latviešu kuģu būvētājs Mārtiņš Morgenšterns. Abraham kuģojis gan pa tuvējām jūrām, gan arī transatlantiskos reisos, taču 1897.gadā Meksikas jūras līcī cietis avārijā – ASV ostā kuģis tika remontēts, bet lielo remonta izmaksu dēļ vēlāk lēti pārdots un iekļauts ASV flotē.

Pastmarku sērijas XlX gadsimta vēsturiskie kuģi izdošanu Latvijas Pasts uzsāka 2016.gadā, godinot latviešu jūrniecības un kuģubūves straujās attīstības periodu 19.gadsimtā. Uz pirmās kuģu sērijas pastmarkas attēlots 1891.gadā Ainažos uzbūvētais burinieks Andreas Weide – to iespējams aplūkot te

Otro vēsturisko kuģu sērijas izdevumu ar kuģi Abraham iespējams apskatīt šeit

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 15.maijā.

 

Par VAS Latvijas Pasts
 
Latvijas Pasts
nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.


Papildu informācijai:
Vineta Danielsone    
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts
facebook.com/latvijas.pasts