Latvijas Pasts izdod īpašu aploksni, atzīmējot Latvijas skautu kustības simtgadi

08.08.2017

Latvijas Pasts izdod īpašu aploksni, atzīmējot Latvijas skautu kustības simtgadi
Atzīmējot Latvijas skautu kustības simtgadi, Latvijas Pasts izdevis īpašu aploksni, kuras speciālā zīmogošana plānota piektdien, 2017.gada 11.augustā, no plkst.13 līdz 18 skautu un gaidu nometnē Simtgades ugunskurs Lubānas novada Indrānu pagasta Ezerniekos.  
 
Aploksne Skautismam Latvijā 100 izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un tās dizaina autors ir mākslinieks ir Ludis Danilāns. Aploksnes noformējumā izmantots skautisma simtgades simbols – ugunskurs, kas tēlaini atspoguļo skautu pulcēšanās vietu.
 
Šogad aprit simt gadu kopš skautisma ienākšanas Latvijas teritorijā, kad 1917.gadā sāka veidoties pirmie skautu pulciņi. Simtgades svinības norisināsies no 6. līdz 12.augustam nometnē Simtgades ugunskurs, un tā būs pēdējo 15 gadu laikā lielākā latviešu skautu nometne, kas pulcēs ap 450 dalībnieku ne tikai no Latvijas, bet arī citām pasaules valstīm.   
 
Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustība ar mērķi attīstīt fiziskās un garīgās iemaņas – vajadzību izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir ap 800 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.
 
Latvijas skautiem veltīto aploksni iespējams aplūkot šeit.
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 2017.gada 18.augustā.
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
 
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 
 
Papildu informācijai:
Vineta Danielsone
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts
facebook.com/latvijas.pasts