Putnu sērijas jaunajās pastmarkās – Latvijas 2017.gada putns dzeltenā cielava un retais mazais ormanītis

10.07.2017

Putnu sērijas jaunajās pastmarkās – Latvijas 2017.gada putns dzeltenā cielava un retais mazais ormanītis

Latvijas Pasts papildinājis sēriju Latvijas putni, izdodot tajā divas jaunas pastmarkas, – ar strauji izzūdošo Latvijas 2017.gada putnu dzelteno cielavu un ar mūsu valstī reti sastopamo mazo ormanīti. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana plānota piektdien, 2017.gada 14.jūlijā, Rīgas 50.pasta nodaļā, Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, no plkst.8 līdz 19.

Pastmarka ar dzelteno cielavu izdota 500 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,50, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Savukārt mazajam ormanītim veltīto pastmarku tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru, nominālvērtība – € 1,41, un ar to var nosūtīt ierakstītas bandroles vai ierakstītas B klases vēstules Latvijas teritorijā. Papildus pastmarkām izdotas arī divas aploksnes ar abu putnu attēliem, katra no tām – 1500 eksemplāru tirāžā.  Pastmarku un aplokšņu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. 

Latvijas Ornitologu biedrības izvēlētais 2017.gada putns dzeltenā cielava (Motacilla flava) ir mitru zālāju putns, kura populācija Latvijā kopš 1995.gada samazinājusies par 95%. Intensīva lauksaimniecība ir viens no draudiem dzeltenajai cielavai ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs, tomēr nevienā no tām nav vērojams tik straujš šo putnu skaita samazinājums kā Latvijā. 

Savukārt mazais ormanītis (Porzana parva) ir Latvijā rets ligzdotājs, kas sastopams tikai aizaugušos ezeros un dīķos.  

Putnu sērijas pastmarkas Latvijas Pasts izdod kopš 2010.gada, ik gadu emitējot divas jaunas pastmarkas. 2016.gadā Latvijas Pasts izdeva pastmarkas ar dižraibā dzeņa un apodziņa attēliem. Visas Putnu sērijā izdotās pastmarkas var aplūkot šeit.

Jaunās pastmarkas un aploksnes Dzeltenā cielava un Mazais ormanītis redzamas te.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 18.augustā.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNSIpsos un Quotas starpniecību.

Papildu informācija:
Gundega Vārpa
Ārējo komunikāciju vadītāja
Tālr.: +371 67608505
E-pasts: pr@pasts.lvgundega.varpa@pasts.lv
facebook.com/latvijas.paststwitter.com/latvijas_pasts