Rojas bākai veltītā pastmarka – jau divpadsmitais izdevums Latvijas Pasta izdotajā Latvijas bāku sērijā

04.09.2017

Rojas bākai veltītā pastmarka – jau divpadsmitais izdevums Latvijas Pasta izdotajā Latvijas bāku sērijā

Latvijas Pasts izdevis jau divpadsmito pastmarku Latvijas bāku sērijā, un tā veltīta Rojas ostas bākai. Jaunās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota 2017.gada 8.septembrī Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, no plkst.8.30 līdz 19.30. Tāpat kā citiem šīs sērijas izdevumiem, arī Rojas bākas pastmarkai dizainu veidojusi māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja.

Pastmarka ar Rojas bākas attēlu izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,90, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Eiropas Savienības teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. 

Rojas osta atrodas Rīgas jūras līča ziemeļrietumu piekrastē pie Rojas upes ietekas, un vēsturiski kā sīkosta tā darbojusies jau Kurzemes hercogistes laikā. Ilglaicīgi ostas galvenais darbības virziens bijusi zvejas kuģu apkalpošana. Patlaban ostā var uzglabāt un pārkraut tādas ģenerālkravas kā koksni, šķeldu, kūdru. 

Latvijas Pasts sērijā Latvijas bākas pastmarkas izdod kopš 2003.gada, un līdz šim izdotas jau vienpadsmit Latvijas bākām veltītas pastmarkas – Ovīšu bākai (2016), Salacgrīvas bākai (2015), Ainažu bākai (2014), Užavas bākai (2010), Liepājas bākai (2009), Akmeņraga bākai (2008), Papes bākai (2007), Mērsraga bākai (2006), Daugavgrīvas bākai (2005), Miķeļbākai (2004) un Kolkas bākai (2003). 

Līdz šim sērijā Latvijas bākas izdotās pastmarkas iespējams aplūkot šeit

Jauno pastmarku un aploksni Latvijas bākasRojas bāka varat apskatīt te

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 28.septembrī.

 
Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.  

 

Papildu informācija:
Gundega Vārpa
Ārējo komunikāciju vadītāja
Tālr.: +371 67608505
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts
facebook.com/latvijas.pasts