Dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150.jubilejā Latvijas Pasts izdod īpašu pastmarku un aploksni

29.09.2017

Dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150.jubilejā Latvijas Pasts izdod īpašu pastmarku un aploksni

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, 150.jubilejā godinot vienu no spilgtākajiem latviešu dzejniekiem Eduardu Veidenbaumu. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota dzejnieka dzimšanas dienā, 3.oktobrī, Rīgas 50.pasta nodaļā, Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, Rīgā, no plkst.8 līdz 19. 

Jaunā pastmarka izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,57, kas atbilst A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere: uz pastmarkas redzams dzejnieka portrets, savukārt uz aploksnes – dzejas rindas paša dzejnieka rokrakstā no viena no slavenākajiem E.Veidenbauma dzejoļiem Kā gulbji balti padebeši iet.

E.Veidenbaums (1867–1892) ir viena no spilgtākajām latviešu dzejas personībām, kuras dzīve pēc nāves apaugusi dažādām leģendām. Nodzīvojis tikai nepilnus 25 gadus, E.Veidenbaums atstājis ievērojamu literāro mantojumu, turklāt viņa dzeja nav zaudējusi aktualitāti arī mūsdienās un bieži izmantota dziesmu tekstos. 

Dzejnieka dzīves laikā viņa dzejoļi nav publicēti un tikuši izplatīti rokrakstā, īpašu popularitāti gūstot 1905.gada revolūcijas laikā. E.Veidenbaums strādājis arī kā tulkotājs no latīņu, franču, vācu, krievu u.c. valodām.

Pastmarku un aploksni Eduardam Veidenbaumam – 150 iespējams aplūkot šeit

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 6.oktobrī.


Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Papildu informācijai:
Vineta Danielsone
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts
facebook.com/latvijas.pasts