Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku Reformācijai – 500

23.10.2017

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku Reformācijai – 500
Atzīmējot baznīcas reformācijas kustības piecsimto gadadienu, Latvijas Pasts izdod tai veltītu pastmarku. Jaunās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota 2017.gada 27.oktobrī Rīgas 50.pasta nodaļā, Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, no plkst.7.30 līdz 20.
 
Pastmarka Reformācijai – 500 izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir  € 0,85, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz jebkuru pasaules valsti ārpus Eiropas Savienības. Līdz ar pastmarku 1500 eksemplāros izdota arī speciāla aploksne. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Jānis Strupulis. 
 
Uz pastmarkas attēlotas divas ar reformāciju cieši saistītas personības – baznīcas reformu ideologs Mārtiņš Luters (Martin Luther) un Andreass Konpkens (Andreas Knöpken, arī Knopke un Knopius), reformācijas kustības aizsācējs toreizējās Livonijas pilsētā Rīgā. Pastmarkā un pirmās dienas zīmoga redzama arī Lutera roze – plaši izplatīts luterisma simbols.
 
Mācītāja, teologa, profesora M.Lutera mācība rosināja reformāciju, kļūstot par pamatu gan luterisma un protestantisma tradīcijām, gan lielā mērā arī Rietumu civilizācijas kultūrvēsturiskai kopībai. Kustība radās 16.gadsimtā ar mērķi īstenot Eiropas katoļu baznīcas reformas, atdaloties no Romas katoļu baznīcas. Tās rezultātā baznīca sašķēlās, veidojoties vairākām jaunām konfesijām, kas pastāv arī mūsdienās: luterisms, anglikānisms, prezbiteriānisms, reformisms u.c. 
 
Livoniju daudzi autori min kā vienu no pirmajiem reģioniem, kur M.Lutera idejas izplatījās ārpus Vācijas teritorijas. Reformācijas centrs Livonijā bija Rīga. 
 
Pastmarku un aploksni Reformācijai – 500 iespējams aplūkot šeit
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 3.novembrī.
 
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 
 
 
Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505 
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts