Latvijas Pasts un ziņu portāls Delfi jau otro reizi aicina ikvienu balsot par skaistāko iepriekšējā gada pastmarku

16.01.2018

Latvijas Pasts un ziņu portāls Delfi jau otro reizi aicina ikvienu balsot par skaistāko iepriekšējā gada pastmarku

Latvijas Pasts sadarbībā ar ziņu portālu Delfi jau otro reizi aicina visus Latvijas iedzīvotājus ar savu balsojumu izvēlēties skaistāko aizvadītā gada pastmarku. 2017.gadā Latvijas Pasts izdeva 26 pastmarkas un divus pastmarku blokus par visdažādākajām Latvijai svarīgām personībām un notikumiem, to kopējai tirāžai sasniedzot 6,5 miljonus eksemplāru. Balsot par pastmarkām iespējams Delfu sadaļā Gada pastmarka 2017. Balsojums noslēgsies 29.janvāra plkst.23.59. 

Pastmarkas ir vērtszīmes, kas tiek izmantotas gan sūtījumu apmaksai, gan kolekcionēšanai, bet vienlaikus tās ir arī valsts atpazīstamības simbols. Pasta uzņēmumi visā pasaulē izmanto īpašus kritērijus, lemjot par konkrētām tēmām, ko attēlot uz pastmarkām. Latvijas gadījumā tie ir valstij būtiski notikumi un personības, to gadadienas, jubilejas un atceres pasākumi.

2017.gadā Latvijas Pasts turpināja gan tradicionālo pastmarku sēriju izdošanu, gan arī emitēja aktuālas pastmarkas, ņemot vērā svarīgus notikumus gada laikā. Starp jau zināmām pastmarku sērijām jāmin Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi, kurā pagājušogad pastmarkas tika veltītas Olaines, Mālpils un Rojas novadam, Ziedi Frēzija, Izcilie latviešu māksliniekiJānis Tīdemanis, Latvijas putni Dzeltenā cielava un Mazais ormanītis, Latvijas bākasRojas bāka un Ziemassvētki – ar Alberta Kronenberga darbu motīviem. Latvijas simtgades sērijā pērn tika izdota sērijas pirmspēdējā – devītā pastmarka, godinot izcilus Latvijas zinātniekus.

Savukārt, atzīmējot Latvijas slavenākās tenisistes Aļonas Ostapenko izcilos panākumus – uzvaru 2017.gada Francijas atklātā tenisa čempionāta French Open vienspēļu turnīrā un 2017.gada Seulas WTA (Sieviešu tenisa asociācija) International sērijas tenisa turnīrā, arī jaunajai sportistei tika veltīts pastmarkas bloks, uzsākot jaunas pastmarku sērijas izdošanu.

Par 2016.gada iecienītāko pastmarku iedzīvotāju balsojumā portālā Delfi tika atzīts 11.Pasaules čempionātam florbolā veltītais izdevums, bet otro un trešo vietu ieguva ar ornitoloģijas tēmu saistītas pastmarkas.   

2017.gada skaistākās pastmarkas konkursa ietvaros balsot iespējams par jebkuru pastmarku reizi diennaktī no viena datora. 

Izvēlies savu pastmarku un balso te

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505 
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts