Latvijas Pasts izdod trīs pašlīmējošas pastmarkas sērijā Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi

17.01.2018

Latvijas Pasts izdod trīs pašlīmējošas pastmarkas sērijā Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi

2018.gada pirmās trīs pastmarkas Latvijas Pasts izdod sērijā Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi. Jaunajās pastmarkās attēloti Ķeguma, Rundāles un Sējas novada ģerboņi. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks 2018.gada 19.janvārī Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, Rīgā, no plkst.8 līdz 19. Ģerboņu sērijas pastmarkas drukātas uz pašlīmējošas pamatnes.

Līdz ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Uz aploksnes redzama Latvijas karte, kā arī Ķeguma, Rundāles un Sējas  novada ģerboņi. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. 

Ķeguma novada ģerbonim veltīta pastmarka ar nominālvērtību € 0,50, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarkas tirāža sasniedz vienu miljonu eksemplāru. Saule ģerboņa centrā simbolizē enerģiju un pirmo lielo Latvijas hidroelektrostaciju, savukārt ģerboņa četras daļas ataino administratīvi teritoriālās vienības – Birzgales, Tomes, Rembates pagastus un Ķeguma pilsētu kā novada administratīvo centru.

Uz pastmarkas ar nominālvērtību € 0,57 atainots Rundāles novada ģerbonis. Pastmarkas nominālvērtība atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, un tās tirāža sasniedz 200 000 eksemplāru. Rundāles novada ģerbonī attēlots pussēdošs zelta lauva, kas labajā ķepā pietur vairogu.

Sējas novada ģerbonis izdots pastmarkā, kuras nominālvērtība ir € 1,39, un tā atbilst ierakstītas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Šo pastmarku tirāža ir 200 000 eksemplāru. Sējas ģerboni rotā zelta ozols ar saknēm uz zaļa lauka fona. 

Jaunās pastmarkas un aploksni sērijā Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi iespējams aplūkot šeit.

Pastmarku sērija Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi tiek izdota kopš 1994.gada, un to regulāri papildina ar vienlaikus vairākām pastmarkām. Visas šī sērijas pastmarkas iespējams aplūkot te.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 2.februārī.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504 
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts