Sūtījumus ātrāk un ērtāk iespējams izņemt jaunajos pakomātos vēl trīs Rīgas pasta nodaļās

27.04.2021

Sūtījumus ātrāk un ērtāk iespējams izņemt jaunajos pakomātos vēl trīs Rīgas pasta nodaļās

Jauni pakomāti sūtījumu ātrākai saņemšanai izvietoti vēl trīs Rīgas pasta nodaļās –  11.pasta nodaļā Marijas ielā 20, 21.pasta nodaļā Ulbrokas ielā 7 un 39.pasta nodaļā Brīvības gatvē 211. Šie pakomāti sūtījumu izsniegšanai pieejami atbilstoši katras nodaļas darbalaikam. Turpinot pakomātu izvietošanu sūtījumu efektīvākai saņemšanai noslogotākajās Rīgas un reģiona pasta nodaļās, kur ir visvairāk izsniedzamo sūtījumu, tuvāko nedēļu laikā pie pasta nodaļām vai to telpās klientiem būs pieejami vēl deviņi jauni pakomāti. Sākotnēji jaunie pakomāti nodaļās būs paredzēti tikai sūtījumu izsniegšanai, taču, stabilizējoties ienākošo sūtījumu plūsmai, tajos tiks aktivizēta arī nosūtīšanas funkcija.

Mazinot pasta nodaļu noslogotību un nepieciešamību izmantot pasta operatoru darbu sūtījumu saņemšanā, sūtījumu efektīvākai un ātrākai izsniegšanai jauni pakomāti pieejami arī Rīgas 11., 21. un 39.pasta nodaļā. Tā kā pakomāti atrodas pasta nodaļu telpās, klientiem sūtījumu saņemšanai tie pieejami nodaļu darbalaikā – katru darbdienu no plkst.8 līdz 19. 

Turpinoties Covid-19 izplatībai, vīrusa negatīvā ietekme būtiski ietekmē gan ienākošo sūtījumu plūsmu, gan pakalpojumu sniegšanu pasta nodaļās. Starptautisko sūtījumu plūsma ir ļoti nevienmērīga, vienlaikus bieži ienākot lielam sūtījumu apjomam no ārvalstīm, kas pēc apstrādes Latvijas Pasta šķirošanas kompleksā tiek nogādāti pasta nodaļās un ir vienlaikus jāizsniedz lielam skaitam klientu. Tajā pašā laikā iespējas apkalpot klientus pasta nodaļās samazinās: vairākos desmitos pasta nodaļu drošības prasību dēļ samazināts uz vietas apkalpojamo cilvēku un attiecīgi – arī kases sistēmu skaits.

Šā jautājuma risināšanai un maksimāli ātrai sūtījumu izsniegšanas nodrošināšanai Latvijas Pasts sācis 18 jaunu pakomātu izvietošanu noslogotākajās Rīgas un reģiona pasta nodaļās – patlaban pakomāti sūtījumu saņemšanai jau pieejami Rīgas 83.pasta nodaļā Dzirciema ielā 1a, pasta centrā Jelgava Katoļu ielā 2b, Ogres 1.pasta nodaļā Brīvības ielā 38, pie Rīgas 57.pasta nodaļas Prūšu ielā 2, Mārupē, t/c Rimi telpās Daugavas ielā 31, pie Rīgas 29.pasta nodaļas Ruses ielā 9, kā arī Rīgas 11., 21. un 39.pasta nodaļā. Tuvākajā laikā pakomāti tiks izvietoti arī pie citām pasta nodaļām vai to telpās, piemēram, Jēkabpils 1.pasta nodaļā, Rīgas 35. un 58.pasta nodaļā. 

Katram no jaunajiem pakomātiem, kas atbilstoši konkrētās pasta nodaļas tehniskajiem parametriem izvietots vai nu nodaļas priekštelpās vai pašā nodaļā, ir atšķirīgs darbalaiks – tas pieejams visu diennakti vai saskaņā ar attiecīgās nodaļas darbalaiku. 

Katra jaunā pakomāta kapacitāte ļauj tajā vienlaikus ievietot aptuveni 100 sūtījumu, un klients par sūtījuma saņemšanu pakomātā saņems īsziņu mobilajā tālrunī, ja šis numurs būs norādīts uz sūtījuma.

Tāpēc, noformējot sūtījumu, ir svarīgi iekļaut informāciju ar korektu un funkcionējošu adresāta mobilā tālruņa numuru, pievienojot to saņēmēja adresei. 

To pasta nodaļu klientus, kur tiks izvietoti pakomāti, aicinām rūpīgi sekot līdzi saņemto aicinājuma īsziņu tekstam, lai saprastu, vai sūtījumu iespējams saņemt pašā nodaļā vai nodaļas pakomātā. Arī saņemot atkārtotu īsziņas aicinājumu, lūdzam pārliecināties, vai sūtījuma saņemšanas vieta nav mainīta uz pakomātu – tas tiks darīts, ja pakomātā būs atbrīvojies nodalījums. Lai sūtījumu aprite pasta nodaļās būtu maksimāli raita, aicinām klientus sūtījumus no pakomātiem izņemt, cik ātri iespējams, lai ļautu tos saņemt arī nākamajiem klientiem. 

Ņemot vērā nepieciešamību izsniegt iespējami daudz sūtījumu, sākotnēji pasta nodaļās izvietotie pakomāti būs paredzēti tikai sūtījumu saņemšanai – sūtījumu nosūtīšanas funkcija tiks aktivizēta, tiklīdz sūtījumu izsniegšanas plūsma nodaļās kļūs vienmērīgāka.

Kopējais Latvijas Pasta pakomātu skaits pēc visu jauno pakomātu izvietošanas sasniegs 80, un papildus izsludināts iepirkums vēl 120 jauniem pakomātiem. 

 

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts