Latvijas Pastā vasaras periodā vairāk nekā 50 jauniešu apgūst pirmās darba prasmes

21.07.2021

Latvijas Pastā vasaras periodā vairāk nekā 50 jauniešu apgūst pirmās darba prasmes

Latvijas Pasts 2021.gada vasaras periodā devis iespēju 52 jauniešiem Rīgas, Latgales un Zemgales reģionā gūt pirmo darba pieredzi. Uzņēmums skolēnus un studentus nodarbina Latvijas Pasta sūtījumu apstrādes un piegādes procesos gan centrālajā šķirošanas kompleksā, gan pasta nodaļās un sūtījumu izsniegšanas punktos, ļaujot apgūt sūtījumu apstrādes speciālista, pasta operatora un pastnieka prasmes. 

Latvijas Pasts, līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad sniedz iespēju skolēniem un studentiem gūt pirmo darba pieredzi, apgūstot prasmes pasta nozarē. Kopumā 52 jaunieši patlaban nodarbināti Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā un Rēzeknē, strādājot Latvijas Pasta centrālajā šķirošanas kompleksā, vairākās pasta nodaļās un sūtījumu izsniegšanas punktos. 

Pasta nodaļās un sūtījumu izsniegšanas punktos jaunieši apstrādā, izsniedz un piegādā sūtījumus, kā arī palīdz dažādos citos ikdienas darbos, savukārt centrālajā šķirošanas kompleksā darbs pamatā saistīts ar e-komercijas sūtījumu apstrādi.    

Jauniešu darbs vasaras periodā ir izaicinājums un pārbaudījums ne tikai pašiem jaunajiem palīgiem, bet arī darba devējam. Pirms atbildīgo pienākumu pildīšanas būtiska uzmanība tiek pievērsta jauniešu instruēšanai par specifiskiem profesionālajiem jautājumiem un darba drošību. 

Latvijas Pasta valdes locekle Anda Ozola norāda: “Mums ir patiess prieks, ka jauniešu interese par darbu Latvijas Pastā vasaras periodā katru gadu ir ļoti aktīva, jo skolēni un studenti jau savlaicīgi izsaka vēlmi pie mums strādāt vasaras mēnešos pat vairākus gadus pēc kārtas. Tas norāda, ka Latvijas Pasts jauniešu skatījumā ir interesanta un pievilcīga darbavieta, savukārt mums pašiem tā ir iespēja vairāk iepazīt jaunieša profilu, motivāciju strādāt un veidot nākotnes plānus. Pasta nozare ir pietiekami plaša, jo mūsu uzņēmumā ir ap 150 dažādu profesiju, no kurām ikviens var piemeklēt sev atbilstošāko un uzsākt karjeras gaitas.” 

Latvijas Pasts jau vairākus gadus vasaras periodā sniedz jauniešiem iespēju iepazīt pasta nozares specifiku, ļaujot nopelnīt pirmo darba algu un iegūt darba pieredzi.

 

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 


Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.danielsone@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts