Latvijas Pasta klienti, pērkot Ukrainas atbalstam izdotās pastmarkas, ziedojuši vairāk nekā 11 000 eiro

13.06.2022

Latvijas Pasta klienti, pērkot Ukrainas atbalstam izdotās pastmarkas, ziedojuši vairāk nekā 11 000 eiro

Iegādājoties pastmarku bloku, ko Latvijas Pasts izdeva 2022.gada 10.martā, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Latvijas Pasta klienti jau vairāk nekā 11 000 eiro ziedojuši labdarības fonda Ziedot.lv Ukrainas atbalsta programmai. Pastmarku bloku veido trīs pastmarkas un paskaidrojošs kupons, attēlojot Ukrainas un Latvijas valsts karogus, Ukrainas Neatkarības pieminekli Kijivā un Latvijas Brīvības pieminekli Rīgā. Uz pastmarku bloka ir uzraksti ukraiņu un latviešu valodā Mēs ar jums! un Slava Ukrainai!

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Latvijas Pasts Ukrainas atbalstam 10.martā izdeva trīs pastmarku bloku un speciālu aploksni. 50% no tā realizācijas ieņēmumiem tiek ziedoti labdarības fonda Ziedot.lv Ukrainas atbalsta programmai, un patlaban, pateicoties klientu iegādātajām pastmarkām, Latvijas Pasts programmas ietvaros Ziedot.lv pārskaitījis 11 036 eiro.

Ukrainas atbalstam veltītie filatēlijas izdevumi – pastmarkas, kupons un aploksne – veido vienotu patriotisku kompozīciju, kurā attēloti abu valstu neatkarības simboli – Neatkarības piemineklis Kijivā un Brīvības piemineklis Rīgā, Ukrainas un Latvijas valsts karogi, kā arī uzraksti ukraiņu un latviešu valodā: Mēs ar jums! un Slava Ukrainai! Pastmarku bloka tirāža ir 20 000 eksemplāru, bet aplokšņu tirāža – 800 eksemplāru. 

Katras blokā iekļautās pastmarkas nominālvērtība ir 1,44 eiro, un to iespējams izmantot vienkāršas vēstules ar svaru līdz 20 gramu nosūtīšanai uz 2. un 4.grupas valstīm. Šo filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Pastmarku bloks ir iegādājams pasta nodaļās un Latvijas Pasta e-veikalā, kas ir ērtākais veids pastmarku iegādei, jo no tā piegādes iespējamas ar kurjeru uz jebkuru klientam izdevīgāko adresi, kā arī uz Latvijas Pasta pakomātiem vai pasta nodaļām visā Latvijā.

Ukrainas atbalstam izdoto pastmarku bloku un aploksni iespējams aplūkot te

 


Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 


Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts