08.04.2010

2010. gada 9. aprīlī pasta centrā Sakta VAS Latvijas Pasts rīko Pirmās dienas zīmogošanu sērijā Eiropa izdotajām pastmarkām Bērnu grāmatas.

Jaunajās pastmarkas būs redzami dažādi pasaku varoņi un grāmatas. Visas Eiropas valstis sērijā Eiropa izdod pasta vērtszīmes ar vienotu tematiku. Šogad izvēlētais temats ir bērnu grāmatas.

Pastmarku Bērnu grāmatas zīmējuma autore ir Arta Ozola-Jaunarāja. Tās būs pieejamas Ls 0.55 un Ls 1.20 nominālvērtībā, katra 300 000 eksemplāru tirāžā.

Pastmarku Pirmās dienas zīmogošana ar šim notikumam īpaši izgatavotu spiedogu notiks pasta centrā Sakta Rīgā, Brīvības bulvārī 32, no plkst. 9.00 līdz 19.00.

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Dace Pugača uzskata, ka bērnu grāmatas ir pelnījušas savu pastmarku: "Grāmata ir lielisks draugs un skolotājs, kas jau no mazotnes māca atšķirt labu no ļauna, dod spārnus sapņiem, rāda pasaules plašumus un cilvēka gara dzīles. Grāmatu loma bērnu audzināšanā par garīgi bagātiem un sirdsgudriem cilvēkiem ir nepārvērtējama."

Latvijas Pasts pastmarku sēriju Eiropa izdod jau kopš 1994. gada. Šajās pastmarkās atainoti tādi temati kā Cīņa par mieru - tēli no Andreja Pumpura eposa Lāčplēsis, Gada sieviete - rakstniece Zenta Mauriņa, Nacionālie svētki - Dziesmu svētki, Nacionālie dabas parki un rezervāti - nacionālais dabas rezervāts Krustkalni u.c.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 23. aprīlī.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta nodaļas. Uzņēmuma pamatfunkcija ir pasta un filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu, preses un mazumtirdzniecības pakalpojumu sniegšana. Latvijas Pastam pieder trīs meitas uzņēmumi - SIA Mailmaster, AS IT Latvija un AS Latvijas Pasta nodaļu tīkls. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 5000 darbinieku.

Papildu informācija:

Agija Tērauda,

VAS Latvijas Pasts

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: + 371 67608504

e-pasts: agija.terauda@pasts.lv

www.pasts.lv