17.06.2010

Piektdien, 18.jūnijā, pasta centrā Sakta notiks Pirmās dienas zīmogošana divām Latvijas Pasta izdotām pastmarkām sērijā Latvijas putni.

Jaunajās pastmarkās Zaļā vārna un Ūpis attēloti krāšņi putni, kas sastopami Latvijas teritorijā. Latvijas Pasts izdevis arī pirmās dienas aploksnes un speciālo zīmogu; aploksnes rotā zaļā vārna un ūpis, bet zīmogu - putna spalva.

Pastmarku Zaļā vārna un Ūpis dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. To nominālvērtība ir Ls 0,35 un Ls 0,98. Pastmarka Zaļā vārna izdota tirāžā 500 000 eksemplāru, bet pastmarka Ūpis - 150 000 eksemplāru.

Pastmarku Pirmās dienas zīmogošana notiks pasta centrā Sakta Rīgā, Brīvības bulvārī 32, no plkst. 9:00 līdz 19:00.

Zaļā vārna (Coracias garrulus L.) ir kovārņa lieluma zilganzaļš putns ar brūnganu muguru. Kopš pagājušā gadsimta vidus šo putnu skaits ir strauji samazinājies, un šobrīd Latvijā ligzdo mazāk par 50 sugas pāriem, tāpēc zaļā vārna ir aizsargājams putns. Lielākais ligzdošanas rajons atrodas uz ziemeļaustrumiem no Rīgas - Garkalnes un Zaķumuižas apkārtnes mežos.

Ūpis (Bubo bubo L.) ir lielākais Latvijā sastopamais pūčveidīgais putns, un tas ir iekļauts Latvijas Sarkanajā grāmatā. Ūpis ir brūni raibs vai dzeltenbrūns, ar lielām, oranžām acīm un spēj galvu pagriezt pa 270 grādiem. Latvijā ūpis sastopams galvenokārt jūras piekrastē, lielu ezeru tuvumā, sausos priežu un jauktu koku mežos.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 16.jūlijā.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta nodaļas. Uzņēmuma pamatfunkcija ir pasta un filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu, preses un mazumtirdzniecības pakalpojumu sniegšana. Latvijas Pastam pieder trīs meitas uzņēmumi - SIA Mailmaster, AS IT Latvija un AS Latvijas Pasta nodaļu tīkls. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 5000 darbinieku.

Papildu informācija:

Agija Tērauda,

VAS Latvijas Pasts

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: + 371 67608504

e-pasts: agija.terauda@pasts.lv

www.pasts.lv