15.07.2010

2010.gada 16.jūlijā Latvijas Arhitektu savienības telpās notiks Pirmās dienas zīmogošana pastmarkai Latvijas mūsdienīgā arhitektūra.

Pastmarkā un Pirmās dienas aploksnē, kas stāsta par mūsdienīgo arhitektūru Latvijā, attēlota sporta halle Talsos. Jaunās pastmarkas dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Pastmarkas tirāža ir 150 000 eksemplāru, tās nominālvērtība - Ls 1,50.

Projekta autori, arhitekti, pauž gandarījumu: "60 gadus izglītības iestāde Talsu pakalnos prasījās pēc organiskas sporta zāles piebūves, ar īpašu akcentu, arī tehnoloģiskiem eksperimentiem ar liekti mainīgu nesošās konstrukcijas šķērsprofilu un energoefektīvu kubatūru. Ar metāla raksturu, stikla nematerialitāti un koka intimitāti. Ēka, kurai ļoti gribējās parādīt īpašu raksturu. Tagad esam gandarīti, ka šī ēka iemūžināta arī pastmarkā."

Ikviens interesents aplūkot un iegādāties jauno pastmarku varēs jau 16.jūlijā Latvijas Arhitektu savienības telpās (Torņa ielā 11, Rīgā), kur notiks Pirmās dienas zīmogošana. Svinīgajā pastmarkas prezentācijā piedalīsies un klātesošos uzrunās Latvijas Arhitektu savienības un Latvijas Pasta pārstāvji. Interesenti laipni gaidīti laikā no plkst. 10:00 līdz 18:00, svinīgā pastmarkas prezentācija notiks plkst. 12:00.

Talsu sporta halle atklāta 2008.gada 1.septembrī. Halles autori ir AS UPB arhitekti - U.Pīlēns, G.Pīlēna, Dz.Heinsbergs, I.Ķauķe. Latvijas skolu sporta zāļu konkurencē Talsu halli var uzskatīt par atšķirīgu un arhitektoniski interesantu gan funkcionālo, gan konstruktīvo risinājumu, gan materiālu lietojuma dēļ. Talsu sporta halle atzīta par labāko 2008.gadā Latvijā uzcelto ēku.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 5.augustā.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta nodaļas. Uzņēmuma pamatfunkcija ir pasta un filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu, preses un mazumtirdzniecības pakalpojumu sniegšana. Latvijas Pastam pieder trīs meitas uzņēmumi - SIA Mailmaster, AS IT Latvija un AS Latvijas Pasta nodaļu tīkls. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 5000 darbinieku.

Papildu informācija:

Agija Tērauda,

VAS Latvijas Pasts

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: + 371 67608504

e-pasts: agija.terauda@pasts.lv

www.pasts.lv