28.10.2010

Latvijas Pastsizdod jubilejas aploksni Krišjāņa Barona 175. dzimšanas gadadienai

Svētdien, 31.oktobrī, Rīgas 50.pasta nodaļā notiks Latvijas Pasta izdotāsjubilejas aploksnes Krišjānim Baronam - 175 speciālās zīmogošanas pasākums.

Jubilejas aploksnē attēlots ievērojamā latviešu rakstnieka un publicista Krišjāņa Barona, saukta arī par Dainu tēvu, portrets. Speciālajā zīmogā, kas izdots kopā ar jubilejas aploksni, attēlots Kr.Barona paraksta nospiedums. Mākslinieka Ģirta Grīvas veidoto aploksni un speciālo zīmogu rotā uzrakstsKrišjānim Baronam- 175.

Jubilejas aploksnes speciālā zīmogošana notiks svētdien, 31.oktobrī, kas ir ievērojamā rakstnieka dzimšanas diena. Ikviens interesents jubilejas aploksni ar speciālā zīmoga nospiedumu aicināts iegādāties Rīgas 50.pasta nodaļā, Stacijas laukumā 2 (t/c Origo), no plkst. 10.00 līdz 20.00.

Krišjāņa Barona (1835 - 1923) lielākais ieguldījums latviešu kultūras un tautas vēsturē ir viņa folkloristiskā darbība, kur par ievērojamāko darbu atzīstama Latvju dainu izlase - tajā sistematizētas latviešu tautasdziesmas. Kr.Barons darbojies arī publicistikas un valodas laukā. Ar Kr.Barona populārzinātniskajiem rakstiem ir likts pamats latviešu literārās valodas populārzinātniskajam stilam.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 12.novembrī.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pastsnodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta nodaļas. Latvijas Pasta pamatfunkcijas ir pasta un filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu, preses abonēšanas un mazumtirdzniecības pakalpojumu sniegšana. Latvijas Pastam pieder trīs meitas uzņēmumi - SIA Mailmaster, AS IT Latvija un AS Latvijas Pasta nodaļu tīkls. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 5000 darbinieku.

Papildu informācija:

Agija Tērauda,

VAS Latvijas Pasts

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: + 371 67608504

e-pasts:agija.terauda@pasts.lv

www.pasts.lv