11.11.2010

Latvijas Pastslaiž klajā pastmarkas par godu valsts svētkiem

Piektdien, 12. novembrī, pasta centrā Sakta notiks trīs pastmarku - Latvijas Republikas karogs, Latvijas Republikas ģerbonis un Latvijas Republikas himna - pirmās dienas zīmogošana.

Jaunās pastmarkas - Latvijas Republikas karogs, Latvijas Republikas ģerbonis un Latvijas Republikas himna - iekļautas pērn aizsāktajā pastmarku sērijā Latvijas Republikai - 100. Šī pastmarku sērija veltīta Latvijas Republikas dibināšanai un ir sveiciens ikvienam valsts iedzīvotājam un viesim valsts svētkos.

Pastmarku sērijā attēloti Latvijas Republikai svarīgi un nozīmīgi notikumi, kas risinājušies laika posmā no 1918. līdz pat 2018.gadam. Šogad izdotās pastmarkas iekļauj motīvus par Latvijas Republikas karogu, ģerboni, himnu un šo valstiski svarīgo simbolu autoriem. Katru gadu paredzēts izdot vismaz trīs pastmarkas, kurās tiks atspoguļoti politiski notikumi, kultūras un mākslas pasākumi, kā arī zinātnes un tautsaimniecības sasniegumi.

Pastmarku autore ir māksliniece Elita Viliama. Pastmarkas Latvijas Republikas karogs nomināls ir Ls 0,35, tirāža - 500 000 eksemplāru, pastmarkas Latvijas Republikas ģerbonis nomināls ir Ls 0,38, bet pastmarkas Latvijas Republikas himna nomināls ir Ls 0,98. Abu pastmarku tirāža ir 300 000 eksemplāru (katra).

Pastmarkās attēloti valsts simboli - karogs, ģerbonis, himna un to radītāji, lente Latvijas karoga krāsās, ozollapu zari.

Vienlaikus ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne un speciālais zīmogs. Aploksnē atainots foto rāmis, kuru rotā lente Latvijas karoga krāsās un ozollapu zari. Rāmis ieskauj uzrakstu - Latvijas Republikai - 100. Latvijas Republikas karogs, Latvijas Republikas ģerbonis un Latvijas Republikas himna. Arī speciālais zīmogs veido ar lenti apvītu ozollapu zaru attēlu, trīs zvaigžņu simboliku un uzrakstu Latvijas Republikai - 100.

Latvijas Republikai veltīto pastmarku zīmogošana notiks pasta centrāSakta Rīgā, Brīvības bulvārī 32, no plkst. 8.00 līdz 20.00.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot valsts svētkos - 18.novembrī.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pastsnodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta nodaļas. Latvijas Pasta pamatfunkcijas ir pasta un filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu, preses abonēšanas un mazumtirdzniecības pakalpojumu sniegšana. Latvijas Pastam pieder trīs meitas uzņēmumi - SIA Mailmaster, AS IT Latvija un AS Latvijas Pasta nodaļu tīkls. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 5000 darbinieku.

Papildu informācija:

Agija Tērauda,

VAS Latvijas Pasts

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: + 371 67608504

e-pasts:agija.terauda@pasts.lv

www.pasts.lv