12.01.2011

Latvijas Pasts 2011. gadu uzsāk ar pastmarku Trusis

Piektdien, 14.janvārī, pasta centrā Sakta notiks pirmās dienas zīmogošana šā gada pirmajai izdotajai pastmarkai Trusis no sērijas Latvijas mājdzīvnieki.

Mākslinieks Ludis Danilāns jaunajā pastmarkā attēlojis 2011.gada simbolu - trusi un tā iecienīto kārumu - kāpostgalvu. Pastmarkā attēlotā pundurtruša kažočiņš ir balts ar melniem plankumiem. Latvijas Pasts izdevis arī pirmās dienas aploksni un speciālo zīmogu, kurus arī rotā truša attēli.

Pastmarkas Trusis nominālvērtība ir 35 santīmi un tās izdotas 400 000 eksemplāru lielā tirāžā.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks pasta centrā Sakta Rīgā, Brīvības bulvārī 32, no plkst. 8:00 līdz 20:00.

Pundurtrusis atšķirībā no parastā truša ir mazāks. Ja parasts pieaudzis trusis sver 5 - 8 kg, tad pundurtrusis tikai 0,9 - 2,8 kg. Ne tikai mazuļiem, bet arī pieaugušiem pundurtrušiem ir strups un īss purniņš, lielas acis un īsākas ausis nekā parastam trusim. Pundurtruši, kuri šodien kā mīļdzīvnieki sastopami daudzās ģimenēs, cēlušies no poļu trušiem (nosaukums) 19.gs. Eiropā pazīstamas piecas pundurtrušu šķirnes.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 25.februārī.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta nodaļas. Uzņēmuma pamatfunkcija ir pasta un filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu, preses un mazumtirdzniecības pakalpojumu sniegšana. Latvijas Pastam pieder trīs meitas uzņēmumi - SIA Mailmaster, AS IT Latvija un AS Latvijas Pasta nodaļu tīkls. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 5000 darbinieku.

 

Papildu informācija:

Agija Tērauda,

VAS Latvijas Pasts

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: + 371 67608504

e-pasts: agija.terauda@pasts.lv

www.pasts.lv

 

Trusis_2011.jpg

PDA_Trusis.jpg