13.06.2011

Latvijas Pasts ar speciālu piemiņas aploksni godina komunistiskā genocīda upurus

Pieminot komunistiskā genocīda upurus, Latvijas Pasts izdevis piemiņas aploksni Litene - 70. Piemiņas aploksnes pirmās dienas zīmogošana notiks upuru atceres 70. gadadienā - otrdien, 2011. gada 14. jūnijā, Latvijas Okupācijas muzejā, Strēlnieku laukumā 1, Rīgā, no plkst. 11 līdz 19.

Mākslinieks Rolands Vēgners piemiņas aploksnē iekļāvis fotogrāfijas, kurās redzama Latvijas armijas vasaras nometne Litenē - kazarmas uz betona pamatiem un karavīru ierinda. Pirmās dienas aploksnē un speciālajā zīmogā grafiski attēlots arī simbolisks nometenes sarga postenis. Izgatavots viens tūkstotis piemiņas aploksnes eksemplāru.

Latvijas Okupācijas muzeja direktore Gundega Michele: "Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Latvijas Pastu izveidojis piemiņas aploksni un pasta zīmogu Litene - 70. Šim veltījuma zīmogam ir 352.kārtas numurs, bet valsts filatēlijas vēsturē tas ir pirmais pēc neatkarības atzīšanas, kurš veltīts Latvijas okupācijas tēmai."

Latvijas armijas Litenes vasaras nometnes teritorija ir saistīta ar svarīgiem vēsturiskiem notikumiem - totalitāro režīmu represijām pret Latvijas tautu un Latvijas armiju. 1941.gada 14.jūnijā Litenes un Ostroviešu nometnēs arestēja un deportēja uz Sibīriju 540 bijušās Latvijas armijas virsnieku. Šodien Litenes nometnes teritorijā atrodas trīs labiekārtotas piemiņas vietas: 1941.gadā nošauto nacistiskā masu terora upuru kaps ar pieminekli; nezināmā karavīra piemiņas vieta; piemiņas vieta Litenes un Ostroviešu nometnēs 1941.gada jūnijā nogalinātajiem bijušās Latvijas armijas karavīriem.

Piemiņas aploksnes foto sktīt šeit.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 4.jūlijā.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālo pasta pakalpojumu sniegšana; Latvijas Pasts sniedz arī filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu starpniecības, maksājumu, preses un mazumtirdzniecības pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 5000 darbinieku.

Papildu informācija:

Agija Tērauda,

VAS Latvijas Pasts

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 67608504

E-pasts: agija.terauda@pasts.lv

www.pasts.lv

Inese Krieviņa

Latvijas Okupācijas muzejs

sabiedrisko lietu vadītāja

Tālr.: +371 67229244

E-pasts: inese.krievina@omf.lv

www.omf.lv