09.09.2011

Latvijas Pasts velta speciālu aploksni dzelzceļa līnijai Rīga-Daugavpils

Par godu Rīgas-Daugavpils dzelzceļa līnijas 150.gadadienai, Latvijas Pasts laidis klajā speciālu aploksni, kas attēlo vienu no pirmajiem dzelzceļa posmiem Latvijā. Aploksnes pirmās dienas zīmogošana norisināsies pirmdien, 12.septembrī, pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 7.30 līdz 20.

Mākslinieks Ģirts Grīva jauno aploksni ilustrējis ar vēsturisku lokomotīvi, kas izmantota pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai. Lokomotīves fonā redzama 20.gadsimta sākuma Latvijas kartes daļa ar izceltu dzelzceļa līnijas maršrutu. Savukārt zīmogā, kas izdots kopā ar aploksni, grafiski atainots lokomatīves riteņa sastāvs. Aploksnes ar pirmās dienas zīmogu varēs iegādāties par Ls 0,35, un to tirāža ir 1000 eksemplāru.

Dzelzceļa līnija Rīga-Daugavpils, kas ir viena no pirmajām dzelzceļa līnijām Latvijā, izbūvēta 1861.gadā un sasniedz 218 km garumu. Pirmā pasaules kara gados gandrīz viss Rīgas-Daugavpils dzelzceļš atradās frontes līnijas tiešā tuvumā, tādēļ tam tika nodarīti neatgriezeniski postījumi: iznīcinātas daudzu staciju ēkas, tilti, caurtekas un sliežu ceļi. Atjaunojot infrastruktūru, starpstaciju posmos izveidoja tikai vienu sliežu ceļu. Pēc Otrā pasaules kara kustība šajā dzelzceļa līnijā pieauga: pakāpeniski tika atjaunots otrais ceļš starp Rīgu un Skrīveriem, kā arī ceļš atsevišķos starpstaciju posmos. 1959.gadā elektrificēts līnijas posms Rīga-Ogre, 1968.gadā: Ogre-Jumprava, 1969.gadā: Jumprava-Aizkraukle.

Jauno aploksni aplūkojiet šeit.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 23.septembrī.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana; Latvijas Pasts sniedz arī filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu starpniecības, maksājumu, preses un mazumtirdzniecības pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 5000 darbinieku.

Papildu informācija:

Agija Tērauda,
VAS Latvijas Pasts
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504
E-pasts:
agija.terauda@pasts.lv
www.pasts.lv