21.09.2011

Latvijas Pasta pastmarku sēriju Latvijas putni papildina divas jaunas pastmarkas

Šogad Latvijas Pasts papildina pastmarku sēriju Latvijas putni ar divām jaunām un krāšņām pastmarkām - sērijā izdotas pastmarkas Iedzeltenais ķauķis un Čūskērglis. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana norisināsies piektdien, 23.septembrī, pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 7.30 līdz 20.

Jaunizdotajās pastmarkās Iedzeltenais ķauķis un Čūskērglis mākslinieks Ģirts Grīva attēlojis krāšņos putnus, kas sastopami arī Latvijas teritorijā. Pastmarka, kurā attēlots Iedzeltenais ķauķis ievērojama ar to, ka šis putns līdz šim nav attēlots nevienas citas valsts pastmarkās, tāpēc šī pastmarka varētu būt īpaši vērtīga tieši pastmarku kolekcionāriem.

Pastmarkas Iedzeltenais ķauķis nominālvērtība ir Ls 0,35 (atbilst vienkāršas vēstules pārsūtīšanai Latvijas teritorijā), tirāža - 800 000 eksemplāru. Savukārt pastmarkas Čūskērglis nomināls ir Ls 0,98 (atbilst ierakstītas vēstules pārsūtīšanai Latvijas teritorijā) un tā tiražēta 300 000 eksemplāru.

Kopā ar pastmarkām izdotas arī divas pirmās dienas aploksnes un divi speciālie zīmogi. Aploksnes rotā Iedzeltenais ķauķis un Čūskērglis, kas attēloti savā ierastajā dzīves vidē, savukārt zīmogā katrs no putniem attēlots grafiski.

Latvijas putnu sēriju Latvijas Pasts aizsāka 2010.gadā, izdodot pirmās divas pastmarkas - Zaļā vārna un Ūpis.

Iedzeltenais ķauķis (Hippolais icterina) ir neliels dziedātājputns, kas Latvijas teritorijā sastopams no agra pavasara līdz rudenim. Putns visbiežāk sastopams mežainu apgabalu krūmos, arī parkos un dārzos; mīl ūdens tuvumu. Līdzīgi kā citi ķauķi arī Iedzeltenais ķauķis ir kukaiņēdājs, bet barojas arī, piemēram, ar ogām. Iedzeltenā ķauķa dziesma izklausās pēc ātras čalošanas; tās skanējumu var aprakstīt kā tek-tek-tek.

Čūskērglis (Circaetus gallicus) ir plēsējputns, kas Latvijā galvenokārt sastopams valsts austrumu daļā.Čūskērgļi ligzdo mežos, kas mijas ar atklātām ainavām, Latvijā - mežos pie augstajiem purviem. Putns pārsvarā barojas ar čūskām, bet reizēm ķer arī ķirzakas, abiniekus, putnus un zīdītājus. Čūskērglis balsi izdod biežāk nekā daudzi citi dienas plēsīgie putni; tā sauciens izklausās kā svilpojošs kliīīīuok.

Pastmarku un aplokšņu attēlus skatīt: http://www.flickr.com/photos/48113023@N03/?saved=1.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 1.oktobrī.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana; Latvijas Pasts sniedz arī filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu starpniecības, maksājumu, preses un mazumtirdzniecības pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 5000 darbinieku.

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
VAS Latvijas Pasts
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504
E-pasts: agija.terauda@pasts.lv
www.pasts.lv