11.10.2011

Prezentēs Ventspils Pārventas bibliotēkas izcilajai arhitektūrai veltīto Latvijas Pasta jaunāko pastmarku

Latvijas Pasts izdevis jaunāko pastmarku sērijā Latvijas mūsdienu arhitektūra, un tā veltīta Ventspils Pārventas bibliotēkai - izcilas arhitektūras paraugam, kas ieguvis atzinības balvas gan Latvijā, gan starptautiskā mērogā. Pastmarka izdota pēc Latvijas Arhitektu savienības priekšlikuma, un tās prezentācija un pirmās dienas zīmogošana notiks piektdien, 2011.gada 14.oktobrī, pašā Pārventas bibliotēkā, Tārgales ielā 4, Ventspilī. Pirmās dienas zīmogošana plānota no plkst. 11 līdz 18, savukārt prezentācijas pasākums ar Latvijas Pasta, Ventspils pilsētas domes, Arhitektu savienības un Filatēlistu savienības amatpersonu piedalīšanos sāksies plkst. 12.

Jaunās pastmarkas tirāža ir 70 000 eksemplāru un nominālvērtība - 1 Ls, kas atbilst A klases ierakstītas vēstules nosūtīšanai Latvijas robežās. Uz pastmarkas, kuras dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, redzama Pārventas bibliotēkas fotogrāfija, kā arī visu sešu bibliotēkas arhitektu vārdi.

Ventspils Pārventas bibliotēka ir pēdējo gadu spilgtākais arhitektūras objekts Latvijā, kas saņēmis augstākos arhitektūras apbalvojumus gan Latvijā, gan ārzemēs. Pārventas bibliotēkas projekts atzīts par labāko 2009.gada arhitektūras darbu Latvijā, par labāko jaunbūvi Latvijā 2009.gadā un saņēmis balvu arī kā labākais sabiedriskais interjers Latvijā 2009.gadā. Pārventas bibliotēka 2009.gadā arī kolēģu vērtējumā saņēmusi ikgadējo Ventspils balvu Baltā dūna.

Starptautiskā līmenī Pārventas bibliotēka atzīta par labāko ārvalstu projektu Krievijas ikgadējā sabiedrisko un biroja telpu arhitektūras konkursā Best Office Awards 2011. Kā pirmais darbs no Latvijas Pārventas bibliotēka saņēmusi būtisku pasaules mēroga atzinību, iekļūstot arī prestižā starptautiskā arhitektūras konkursa DEDALO Minosse izstādē un katalogā.

Pārventas bibliotēkas projektu radīja arhitektu birojs INDIA un tā arhitekti: Pēteris Bajārs, Ivars Kalvāns, Rūdolfs Jansons, Ieva Baumane, Dina Sotņikova, Ilze Ļuļe. Oriģinālā interjera autore ir Ausma Ķibilde.

Jaunās pastmarkas attēlu lūdzu skatīt šeit: http://www.flickr.com/photos/48113023@N03/6233536853/in/photostream.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 2011.gada 19.oktobrī.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana; Latvijas Pasts sniedz arī filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu starpniecības, maksājumu, preses un mazumtirdzniecības pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 5000 darbinieku.

 

Papildu informācija:
Gundega Vārpa,

VAS Latvijas Pasts

Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja

Tālr.: +371 67608505

E-pasts:
gundega.varpa@pasts.lv
www.pasts.lv