17.10.2011

Latvijas Pasts izdod speciālās aploksnes par godu atjaunotās Latvijas Republikas pirmās pastmarku sērijas divdesmitgadei

Par godu atjaunotās Latvijas Republikas pirmās pastmarku sērijas divdesmitgadei Latvijas Pasts izdevis speciālās aploksnes, kuru zīmogošana paredzēta trešdien, 2011.gada 19.oktobrī, no plkst. 7.30 līdz 20 Pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā.

Tieši pirms 20 gadiem, 1991.gada 19.oktobrī, tika izdota atjaunotās Latvijas Republikas pirmā pastmarku sērija Latvijas Republikas valsts ģerbonis, kurā tika iekļautas astoņas pastmarkas ar Latvijas Republikas lielo valsts ģerboni un papildināto mazo valsts ģerboni uz dažādu krāsu fona. Jaunā pastmarku sērija tika izdota vairāk nekā 12 miljonu eksemplāru tirāžā, un tā, demonstrējot pasaulei Latvijas valstiskuma svarīgos simbolus, tolaik bija ļoti pieprasīta gan iedzīvotāju, gan Latvijas un ārvalstu filatēlijas speciālistu vidū. Šo pastmarku dizaina autors bija pazīstamais Latvijas mākslinieks Gunārs Kirke.

Lai atzīmētu šā svarīgā notikuma divdesmitgadi, Latvijas Pasts izdevis speciālās aploksnes, uz kurām attēlotas visas atjaunotās Latvijas Republikas pirmajā pastmarku sērijā iekļautās pastmarkas. Aplokšņu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, un to tirāža - 1000 eksemplāru.

Jauno Latvijas Pasta izdoto aploksni iespējams aplūkot šeit.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 9.novembrī.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana; Latvijas Pasts sniedz arī filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu starpniecības, maksājumu, preses un mazumtirdzniecības pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 5000 darbinieku.

Papildu informācija:
Gundega Vārpa,
VAS Latvijas Pasts
Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505
E-pasts: gundega.varpa@pasts.lv
www.pasts.lv