31.10.2011

Latvijas Pasta pastmarku dizaina konkursā nodotas 4503 balsis; uzvar Vieta, kur rodas stāsti

Latvijas Pasta pirmoreiz Latvijas vēsturē organizētajā unikālajā pastmarku dizaina konkursā ar 752 balsīm uzvarējusi Evitas Eidintas veidotā pastmarka Vieta, kur rodas stāsti. Tādējādi tieši šī dizaina ideja realizēsies jaunā pastmarkā, kas 2012.gadā tiks nodrukāta 500 000 ekspemplāru tirāžā ar nominālvērtību 0,35 Ls. Kopumā Latvijas Pasta konkursā par saviem pastmarku dizaina favorītiem tika nodotas 4503 balsis.

Vieta, kur rodas stāsti ir pastmarkas ideja, kurā attēlotas Vērmanes dārza lauvas un to tuvumā esošā restorāna Bibliotēka Nr.1 koku ieskautā ēka. Cīņa starp šo pastmarkas dizainu un tuvāko sekotāju - Leduspuķi - bija ļoti sīva un īpaši aktivizējās balsošanas pēdējā dienā, 28.oktobrī, kad internetā parādījās gan Leduspuķi atbalstošs video, gan atsevišķās radiostacijās - aicinājums balsot tieši par Vietu, kur rodas stāsti. Rezultātā Leduspuķe ar 683 balsīm ir ieņēmusi godpilno otro vietu, savukārt trešajā vietā ar 595 balsīm ierindojies Hipster-ezis, kura balsotāju loks arī bija viens no aktīvākajiem.

Ceturto vietu ar 431 balsi ieņem pastmarkas dizains Gailis. Tālāko sekotāju balsu skaits jau ir būtiski zemāks: Valodas - 284 balsis, Es mīlu Latviju! - 204 balsis, Garšīgā Latvija - 195 balsis, Kuldīga - 169 balsis, Inspiring Riga - 169 balsis, Putns - 108 balsis.

Popularizējot Latvijas Pasta darbību un vienu no pasaulē pazīstamākajiem pasta simboliem - pastmarku -, Latvijas Pasts pastmarkas tapšanas procesā, izmantojot sociālo tīklu komunikācijas iespējas, iesaistīja maksimāli plašu sabiedrības daļu. Sākotnēji konkursā tika iesniegti 412 pastmarku dizaina darbi, kuru autori bija gan fiziskas, gan juridiskas personas, un no tiem konkursa nolikumam atbilda un mājaslapā www.jaunapastmarka.lv tika publicētas 343 dizaina idejas. Filatēlijas ekspertu, reklāmas speciālistu un grafisko dizaineru izveidotā žūrija balsošanai izvirzīja 30 potenciālo jauno pastmarku paraugus, par kuriem no 24. līdz 28.oktobrim, izmantojot twitter, draugiem vai facebook kontu, varēja balsot jebkurš interesents.

"Konkursa balsotāju aktivitāte apliecina, ka pastmarka, neskatoties uz moderno tehnoloģiju klātbūtni ikdienas komunikācijā, ir ļoti svarīga valsts vizītkartes sastāvdaļa, par kuras vēlamo dizainu ir viedoklis lielai sabiedrības daļai. Tāpēc noteikti apsvērsim iespēju šādus konkursus rīkot atkārtoti," uzsver Latvijas Pasta valdes priekšēdētājs Aigars Vītols, sakot paldies visiem konkursa dalībniekiem un balsotājiem.

Konkursa uzvarētāja dizaina ideja pastmarkas formātā tiks izdota 2012.gada janvārī vismaz 500 000 eksemplāru, un šīs pastmarkas nominālvērtība būs 0,35 Ls. Latvijas Pasts ik gadu izdod vidēji 12-16 jaunu pastmarku, kuru kopējā tirāža sasniedz līdz 7 miljoniem eksemplāru, uz vēstulēm un citiem korespondences sūtījumiem tālāk apceļojot visu pasauli. Pastmarku tematiku katram gadam nosaka speciāli izveidotā Pastmarku emisijas komisija. Taču, lai radītu pastmarku, kuras veidošanā piedalītos maksimāli daudz Latvijas iedzīvotāju, Latvijas Pasts piedāvāja līdz šim nebijušu iespēju, aicinot savu pastmarkas dizaina projektu iesūtīt ikvienam interesentam.

Bez iespējas redzēt pastmarku ar savu dizainu vismaz pusmiljona eksemplāru tirāžā ceļojam uz tuvām un tālām pasaules valstīm populārākās idejas autors saņems arī balvu - iespēju izgatavot savu unikālu personalizēto pastmarku komplektu.

Uzvarējušo pastmarkas dizainu aplūko šeit.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietas. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana; uzņēmums sniedz arī filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu starpniecības, maksājumu, preses un mazumtirdzniecības pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 4600 darbinieku.

Lai uzzinātu vairāk par Latvijas Pastu, apmeklējiet mājaslapu www.pasts.lv.

Papildu informācija:
Gundega Vārpa,
VAS Latvijas Pasts
Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: + 371 67608505
E-pasts: gundega.varpa@pasts.lv
www.pasts.lv