07.11.2011

Latvijas Pasts organizē speciālo zīmogošanu pasaules šaha čempiona Mihaila Tāla 75.dzimšanas dienas atcerei

Trešdien, 2011.gada 9.novembrī, Latvijas Pasts organizē speciālo zīmogošanu aploksnēm, kas izdotas izcilā Latvijas šahista, pasaules šaha čempiona Mihaila Tāla (1936-1992) 75.dzimšanas dienas atcerei. Zīmogošana notiks Pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 7.30 līdz 20.

M.Tāla piemiņai veltītās aploksnes izdotas 1000 eksemplāru tirāžā, un to autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Uz aploksnēm attēlots slavenā šahista piemineklis, kas atrodas Rīgā, Vērmanes parkā, un uzstādīts tur par godu M.Tāla 65.dzimšanas dienai 2001.gadā, Rīgas astoņsimtgades svinību laikā. Pieminekļa autori ir tēlnieks Oļegs Skarainis un arhitekti Guntis Sakne un Lelde Šterna. Savukārt uz speciālā zīmoga redzamas divas šaha spēles figūras - zirgs un tornis.

Speciālo aploksni būs iespējams iegādāties arī kopā ar pastmarku bloku Mihails Tāls - pasaules čempions šahā, kuru Latvijas Pasts laida klajā 2001.gadā saistībā ar M.Tāla 1960.-1961.gadā iegūtā pasaules čempiona titula gadskārtu. Šo pastmarku autors ir mākslinieks Ludis Danilāns.

M.Tāla šahista talants parādījās jau agrā bērnībā. Pirmā saskare ar šahu M.Tālam bijusi septiņu gadu vecumā, kad tēvs vēlākajam pasaules čempionam parādīja šaha figūru gājienus. Pasaules šaha čempionātā 1960.gadā 23 gadu vecumā M.Tāls ieguva paša jaunākā pasaules čempiona titulu šahā. Viņu dēvēja par uzbrukuma un kombināciju ģēniju.

Mihailam Tālam veltītās piemiņas aploksnes attēlu skatīt šeit.

Nākamos filatēlijas jaunumus plānots izdot 11.novembrī.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana; Latvijas Pasts sniedz arī filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu starpniecības, maksājumu, preses un mazumtirdzniecības pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 4600 darbinieku.

 

Papildu informācija:
Gundega Vārpa,

VAS Latvijas Pasts

Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja

Tālr.: +371 67608505

E-pasts: gundega.varpa@pasts.lv

www.pasts.lv