09.11.2011

Latvijas Pasts organizē speciālo zīmogošanu, atzīmējot Brāļu kapu memoriālā ansambļa izveides 75.gadskārtu

2011.gada 11.novembrī, Lāčplēša dienā, Latvijas Pasts organizē speciālo zīmogošanu aploksnei, kas izdota, atzīmējot Brāļu kapu memoriālā ansambļa izveides 75.gadadienu. Zīmogošana notiks pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 7.30 līdz 20.

Valstiskas nozīmes memoriālajam ansamblim - Brāļu kapiem - veltītā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un tās autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Uz aploksnes fotogrāfijās parādīti kapu ansambļa ainavas tēli. Savukārt uz speciālā zīmoga grafiski atainota monumentālā kapu ansambļa figūra - Māte Latvija.

Speciālo aploksni būs iespējams iegādāties arī kopā ar 1992.gadā Brāļu kapu memoriālajam ansamblim veltītajām pastmarkām, kurās attēlotas kapu ansambļa karavīru figūras. Aploksnes cena - 0,90 Ls.

Visā Eiropā unikālais kapu ansamblis - Brāļu kapu memoriāls - izveidots, godinot 1.pasaules karā un Latvijas atbrīvošanas cīņās (1915 - 1920) kritušos karavīrus. Kapos guldīti aptuveni 2000 varoņu, to skaitā ap 200 nezināmo karavīru. Brāļu kapi ir arī izcils starptautiska mēroga monumentālās mākslas piemineklis, ko radījis autoru kolektīvs - tēlnieks Kārlis Zāle, arhitekti Aleksandrs Birzenieks un Pēteris Feders, kā arī ainavu arhitekts, tolaik Rīgas pilsētas galvenais dārznieks Andrejs Zeidaks.

Kapu ansamblis tika iesvētīts 1936.gada 11.novembrī, Lāčplēša dienā. Kapi sākas ar ieejas vārtiem, aiz tiem stiepjas 205 metrus gara liepu gatve jeb Pārdomu ceļš. Gatves galā atrodas Varoņu terase ar Svētās uguns altāri. No terases paveras skats uz kapulauku, ko noslēdz Latvijas siena un Mātes Latvijas tēls kopā ar tās kritušajiem dēliem.

Jaunās aploksnes attēlu lūdzu skatīt šeit vai: http://www.flickr.com/photos/48113023@N03/6328507712/in/photostream.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 2.decembrī.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana; Latvijas Pasts sniedz arī filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu starpniecības, maksājumu, preses un mazumtirdzniecības pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 4600 darbinieku.

 

Papildu informācija:
Agija Tērauda,

VAS Latvijas Pasts

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: + 371 67608504

E-pasts:
agija.terauda@pasts.lv
www.pasts.lv