08.05.2012

Latvijas Pasts Ventspilī prezentēs jaunāko pastmarku sērijā Latvijas ostas

Piektdien, 2012.gada 11.maijā, Latvijas Pasts organizē pirmās dienas zīmogošanu un prezentāciju jaunākajai pastmarkai sērijā Latvijas ostas. Pastmarka un pirmās dienas aploksne atspoguļo Ventspils brīvostu no tai raksturīgākajiem skatupunktiem, kas parāda ostas harmonisko iekļaušanos pilsētvidē. Jaunās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks Ventspils Prāmju terminālī, Dārzu ielā 6, no plkst.9 līdz 18. Savukārt pastmarkas prezentācija ar Latvijas Pasta un Ventspils brīvostas pārstāvju piedalīšanos plānota plkst.13.

Sērijas Latvijas ostas mākslinieka Ģirta Grīvas veidotās pastmarkas Ventspils brīvosta nominālvērtība ir Ls 0,35, un tā atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanai Latvijas Republikas teritorijā. Pastmarkas tirāža ir 500 000 eksemplāru.

Uz jaunās pastmarkas redzama Ventspils Ostas ielas promenāde, kur rūpnieciskā ostas ikdiena sadzīvo ar tēlnieciskiem pilsētvides objektiem. Savukārt pirmās dienas aploksne parāda ostas industriālo darbību, bet speciālajā zīmogā iekļauts Ventspils brīvostas logo.

2013.gadā apritēs 750 gadu, kopš Ventspils osta pirmoreiz minēta rakstos. Mūsdienās Ventspils brīvosta spēj pieņemt lielākos kuģus, kādi var ienākt Baltijas jūrā, nodrošinot maksimālo dziļumu 17 metru un maksimālo iegrimi līdz 15 metriem. Ventspils ir vistālāk Baltijas jūrā uz ziemeļiem esošā neaizsalstošā osta, un tas nozīmē ostas nepārtrauktu darbību arī ziemā.

Patlaban Ventspils ostā strādā 21 kuģu aģentūra un kravu apkalpošana var notikt 11 termināļos. 2011.gadā 51% tajā pārkrauto kravu bija naftas produkti un 22% - akmeņogles, pieaugot arī Ro-Ro kravu apjomam. Šobrīd trīs regulāras prāmju līnijas savieno Ventspils ostu ar Zviedriju, Vāciju un Krieviju. 2012.gada pirmajos četros mēnešos Ventspils brīvostas kravu apgrozījums palielinājies par 21%, izvirzot Ventspili par otru lielāko ostu pēc kravu apgrozījuma Baltijas valstīs. Ietekmīgā britu laikraksta Financial Times ekspertu grupa Ventspils brīvostu novērtējusi kā 2010./2011.gada piekto labāko ostas zonu visā pasaulē.

Latvijas Pasts pastmarku sēriju Latvijas ostas turpmākajos gados plāno papildināt ar vēl jaunām pastmarkām. Šīs ir pirmās LatvijasPasta izdotās pastmarkas, kas veltītas konkrētu Latvijas ostu darbībai, tāpēc jaunā sērija ir īpaši populāra filatēlistu un citu interesentu vidū. Pirmā šīs sērijas pastmarka Rīgas brīvosta tika izdota 2011.gadā.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 6.jūnijā.

Pastmarku un pirmās dienas aploksni Ventspils brīvosta aplūko šeit.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4500 darbinieku.

Papildu informācija:
Gundega Vārpa,
VAS Latvijas Pasts
Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: + 371 67608505
E-pasts: gundega.varpa@pasts.lv