06.08.2012

Latvijas Pasts organizē speciālo zīmogošanu Augusta Deglava 150. dzimšanas dienas atcerei

2012.gada 9.augustā Latvijas Pasts organizē speciālo zīmogošanu aploksnei, kas izdota, atzīmējot latviešu rakstnieka un preses darbinieka Augusta Deglava 150. dzimšanas dienu. Zīmogošana notiks pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.7.30 līdz 19.

Mākslinieka Ģirta Grīvas veidotajā aploksnē attēlots Augusta Deglava portrets, savukārt zīmogā attēlota pildspalva ar spalvu. Speciālās aploksnes tirāža - 1000 eksemplāru, un to varēs iegādāties par Ls 0,35.

A.Deglavs dzimis 1862.gada 9.augustā, un viņš latviešiem pazīstams kā rakstnieks, preses darbinieks, grāmatu izdevējs un latviešu inteliģences kustības Jaunā strāva dalībnieks. A.Deglavs ir vairāku stāstu un romānu autors, viens no romāna žanra aizsācējiem latviešu literatūrā. Slavenākie romāni - Rīga, Zeltīte, Liesma, Jaunā pasaule, Starp divām ugunīm. A.Deglavs aktīvi darbojās laikrakstos Tiesu Vēstnesis, Tēvija, Baltijas Vēstnesis, Dienas Lapa un Mājas Viesis. No 1915.gada līdz 1917.gadam bijis Jaunās Dienas Lapas redaktors.

A.Deglavs miris 1922.gada 3.aprīlī, apbedīts Meža kapos.

Jauno aploksni ar speciālo zīmogu iespējams aplūkot šeit.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 18.augustā.


Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4500 darbinieku.

Papildu informācija:
Zane Plone,
VAS Latvijas Pasts
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67608504
E-pasts:zane.plone@pasts.lv