06.11.2012

Latvijas Pasta pastmarku dizaina konkursā ar 1181 balsi uzvar Latvijas olimpiešiem un viņu sasniegumiem veltītā pastmarka

Latvijas Pasta organizētajā pastmarku dizaina konkursā pēc sīvas balsojuma cīņas ar 1181 balsi uzvarējusi Jāņa Uzrauga veidotā pastmarka, kurā attēlots BMX riteņbraucējs. Uzvarējušās pastmarkas autors uzsver, ka pastmarka ir veltījums Latvijas olimpiešiem un viņu sasniegumiem.Kopumā Latvijas Pasta konkursā par saviem pastmarku dizaina favorītiem tika nodota 4451 balss.

Pastmarka 2013.gada sākumā tiks nodrukāta 300 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība būs 0,35 Ls.

Balsošanas cīņa starp Latvijas olimpiešu atbalstītājiem un tuvāko sekotāju - patmarku Kuldīgu - bija ļoti sīva un īpaši aktivizējās balsošanas pēdējā dienā, 5.novembrī, kad kopējais balsu skaits pieauga par gandrīz 1700 balsīm. Abu pastmarku atbalstītāji aktīvi balsoja līdz pat pēdējai balsošanas minūtei. Rezultātā pastmarka Kuldīga ar 1065 balsīm ir ieņēmusi godpilno otro vietu, savukārt trešajā vietā ar 302 balsīm ierindojas pastmarka, kurā attēlota Saule zīme.

Ceturto vietu ar 207 balsīm ieņem pastmarkas dizains Rīgas Āgenskalna ūdenstorņa fasādes projekta zīmējums. Tālāko sekotāju balsu skaits: Dilles zieda siluets, iepīts mūsdienīgā rakstā - 191 balss, Zaļā Latvija - 168 balsis, Latvijas folklorai veltītā pastmarka -167 balsis, pirmajam sniegam veltītā pastmarka - 134 balsis, Segu sega - 94 balsis, Latvija - 92 balsis.

Izmantojot sociālo tīklu Twitter, Draugiem unFacebook kontus, lietotāji varēja nobalsot par savu iecienītāko pastmarkas piedāvājumu. Diennakts laikā par vienu pastmarku no konkrētā konta varēja nobalsot tikai vienu reizi. Aktīvākie balsotāji bija Draugiem lietotāji - Draugiem konta lietotāji kopumā bija nobalsojuši 2064 reizes. Izmantojot Twitter kontu, tika atdotas 1494 balsis, savukārt Facebook lietotāji bija atdevuši 895 balsis.

Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs pauž gandarījumu par konkursa veiksmīgo norisi: "Jau otro gadu pēc kārtas ir izdevies patiešām dinamisks un atraktīvs projekts, senajai filatēlijas sfērai piesaistot jaunatni un aktīvākos sociālo tīklu lietotājus. Šoreiz secinājums ir acīmredzams - Latvijā ļoti mīl un ciena savus olimpiešus."

Savukārt konkursa idejas īstenotājs digitālo komunikāciju aģentūras Click vadītājs Māris Reliņš uzsver: "Tāpat kā pagājušā gadā, uzvarētājs tika noskaidrots konkursa pēdējās dienas pēdējās stundās. Sociālajos tīklos varēja vērot augstu aktivitāti, un divām visvairāk atbalstītajām pastmarkām bija ļoti liels fanu pulks. Kā jau varēja prognozēt, visvairāk balsojumu tika saņemts no Draugiem.lv profiliem."

Konkursā kopumā tika iesniegtas 166 pastmarku dizaina idejas, kuru autori bija gan fiziskas, gan juridiskas personas. Filatēlijas ekspertu, reklāmas speciālistu un grafisko dizaineru izveidotā žūrija balsošanai izvirzīja 30 potenciālo jauno pastmarku paraugus, par kuriem balsojums notika no 29.oktobra līdz 5.novembrim.

Konkursa uzvarētāja dizaina ideja pastmarkas formātā tiks izdota 2013.gada 25.janvārī 300 000 eksemplāru, un šīs pastmarkas nominālvērtība būs 0,35 Ls, kas atbilst vienkāršas vēstules pārsūtīšanai Latvijas teritorijā. Bez iespējas redzēt pastmarku ar savu dizainu ceļojam uz tuvām un tālām pasaules valstīm idejas autors saņems arī balvu - iespēju izgatavot savu unikālu personalizēto pastmarku komplektu.

Bez konkursā uzvarējušās pastmarkas Latvijas Pasts par godu mūsu valsts olimpiešiem izdos arī citas pastmarkas. 2012.gada 23.novembrī būs pirmās dienas zīmogošanas pasākums divām jaunām pastmarkām, kas veltītas Latvijas olimpisko medaļu ieguvējiem - Mārim Štrombergam, Mārtiņam Pļaviņam un Jānim Šmēdiņam.

2011.gada pastmarku dizaina konkursāuzvarēja Evitas Eidintas veidotā pastmarka Vieta, kur rodas stāsti, uz kuras attēlotas Vērmanes dārza lauvas un tuvumā esošā restorāna BibliotēnaNr.1 koku ieskautā ēka. Šī pastmarka tika nodrukāta un laista tirdzniecībā 2012.gada janvāra beigās.

Uzvarējušo pastmarkas dizaina ideju iespējams aplūkot šeit.


Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4300 darbinieku.


Papildu informācija:
Zane Plone,
VAS Latvijas Pasts
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67608504
E-pasts:zane.plone@pasts.lv