Latvijas Pasts izdod pastmarku, kas veltīta Latvijas pareizticīgo baznīcas arhibīskapa Jāņa Pommera piemiņai

07.10.2016

Latvijas Pasts izdod pastmarku, kas veltīta Latvijas pareizticīgo baznīcas arhibīskapa Jāņa Pommera piemiņai

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, 140.jubilejā godinot Rīgas un visas Latvijas pareizticīgās baznīcas kādreizējā arhibīskapa Jāņa Pommera piemiņu. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota 2016.gada 12.oktobrī pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.8 līdz 19. 

Jaunā pastmarka izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,50, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere. 

Uz pastmarkas attēlots arhibīskapa Jāņa Pommera portrets, savukārt uz aploksnes –  Rīgas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrāle, kas vairākus gadus bijusi arī arhibīskapa dzīvesvieta. 

J.Pommers (1876–1934) no 1921. līdz 1934.gadam bija Rīgas un Latvijas pareizticīgās baznīcas arhibīskaps un no 1925.gada līdz 1934.gadam arī Latvijas Republikas Saeimas deputāts. 1981.gadā J.Pommeru par svēto atzina Krievu aizrobežu baznīca, bet 2001.gadā kā svēto viņu kanonizēja arī Latvijas pareizticīgā baznīca. 

Jauno pastmarku un aploksni Jānis Pommers iespējams aplūkot šeit

Nākamo filatēlijas izdevumu plānots izdot 28.oktobrī. 


Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.  


Papildu informācijai:
Vineta Danielsone
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts
facebook.com/latvijas.pasts