Atzīmējot KNAB 15.gadadienu, Latvijas Pasts izdod pastmarku cīņai pret korupciju

05.10.2017

Atzīmējot KNAB 15.gadadienu, Latvijas Pasts izdod pastmarku cīņai pret korupciju
Šoruden, 2017.gada 10.oktobrī, aprit 15 gadu kopš Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbības sākuma. Par godu šim notikumam Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota KNAB dibināšanas datumā, 10.oktobrī, viesnīcā Tallink Hotel Riga, Elizabetes ielā 24, no plkst.9 līdz 17.
 
Pastmarka izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir  € 0,50, kas atbilst B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku 1500 eksemplāros izdota arī speciāla aploksne. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja. 
 
Uz pastmarkas attēlota KNAB devīze Gods pār varu, kas apzīmē goda augsto nozīmi cīņā ar korupciju. Goda jēdziens skaidro cilvēka attieksmi pret sevi un sabiedrības attieksmi pret konkrēto cilvēku, bet godīgums ietver tādas vērtības kā uzticība, patiesums un principialitāte. Savukārt šaha spēles kauliņi pastmarkā simboliski attēlo pretkorupcijas cīņas procesu. 
 
KNAB ir Ministru kabineta pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijas ir  korupcijas novēršana un apkarošana, kā arī politisko organizāciju un to apvienību finansēšanas noteikumu izpildes kontrole. 
 
Birojs savu darbību sāka 2002.gada 10.oktobrī. 
 
Pastmarku un aploksni Gods pār varu iespējams aplūkot šeit
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots izdot 27.oktobrī.
 
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
 
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 
Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts