Aizsākot muzejiem veltītu filatēlijas sēriju, Latvijas Pasts pirmo pastmarku izdod Rīgas Porcelāna muzejam

03.08.2021

Aizsākot muzejiem veltītu filatēlijas sēriju, Latvijas Pasts pirmo pastmarku izdod Rīgas Porcelāna muzejam
Latvijas Pasts 2021.gada 6.augustā izdod pirmo pastmarku jaunā sērijā Latvijas muzeji – pirmais tās izdevums veltīts Rīgas Porcelāna muzejam. Uz jaunās pastmarkas māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja attēlojusi dažādus porcelāna mākslas priekšmetus no muzeja krājuma. Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.
 
Muzeju sektors ir būtisks kultūras nozarei, kas kalpo sabiedrībai un tās attīstībai. Jaunā pastmarku sērija Latvijas muzeji veidota, lai iepazīstinātu ar plašo muzeju klāstu Latvijā, stiprinot kopējo muzeju lomu sabiedrībā. 
 
Pastmarka Rīgas Porcelāna muzejs izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 1,00, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autore ir māksliniece A.Ozola-Jaunarāja.
 
Jauno filatēlijas izdevumu vizuālajā noformējumā māksliniece izmantojusi fotogrāfa Gvido Kajona fotoattēlus. Pastmarkas kompozīcija veidota, iekļaujot tajā Rīgas porcelāna ražotnēs tapušus mākslas priekšmetus, kas pašlaik glabājas Rīgas Porcelāna muzejā un ir daļa no Nacionālā muzeju krājuma – dekoratīva vāze Dziesmu svētki, servīze Tauta, dekoratīvs šķīvis un svečturis Ilga
 
Uz aploksnes redzams Rīgas Porcelāna rūpnīcas mākslinieces Beatrises Kārkliņas 1966.gadā radītais garšvielu trauku komplekts Rotaļa un tā ražošanas inventārs: formas, modeļi un kapes. Savukārt pirmās dienas zīmogā izmantots kafijas servīzes Laima siluets – šī servīze gan tējas, gan kafijas servīzes versijā bija viens no pirmajiem lielajiem dizaina uzdevumiem tolaik jaunajai māksliniecei Zinai Ulstei, kas 1953.gadā bija kļuvusi par Rīgas Porcelāna fabrikas galveno mākslinieci.
 
Rīgas Porcelāna muzejs atrodas Rīgā, Kalēju ielā 9/11, – tajā iespējams iepazīties ar porcelāna mākslas un ražošanas vēsturi Rīgā. Muzeja krājumā ir gandrīz 10 000 dažādu porcelāna, fajansa, māla un citu keramisko materiālu priekšmetu. Muzeja ekspozīcija, tematiskās izstādes un publikācijas ļauj izzināt porcelāna ražošanas tradīcijas un dizaina attīstību no 19.gadsimta vidus līdz 20.gadsimta 90.gadiem, kā arī uzzināt par porcelāna mākslas procesu mūsdienās. 
 
Pastmarku sērijas Latvijas muzeji pirmo pastmarku un aploksni Rīgas Porcelāna muzejs iespējams apskatīt te.
 
Covid-19 infekcijas izplatības laikā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās nenotiek, tāpēc pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv
 
Jauno pastmarku un aploksni sākotnēji varēs iegādāties Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 un pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 11.augustā.
 
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 
 
 
Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.danielsone@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts