Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu izcilajam akadēmiķim Jānim Stradiņam

04.10.2022

Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu izcilajam akadēmiķim Jānim Stradiņam

Latvijas Pasts 2022.gada 7.oktobrī izdos pastmarku par godu Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) akadēmiķim un prezidentam, Dr.habil.chem., Dr.h.c.hist., profesoram Jānim Stradiņam (1933–2019). Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 7.oktobrī pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.9 līdz 18. 

Latvijas Pasts izdod īpašu pastmarku un aploksni, godinot LZA akadēmiķi un prezidentu, Dr.habil.chem., Dr.h.c.hist., profesoru Jāni Stradiņu (1933–2019). Jaunā pastmarka izdota 25 000 eksemplāru tirāžā, savukārt aploksne – 800 eksemplāros. Pastmarkas nominālvērtība ir 1,20 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. 

Filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Jānis Strupulis, kurš to vizuālajā noformējumā iekļāvis akadēmiķa J.Stradiņa portretu. 

Izcilais latviešu akadēmiķis J.Stradiņš bija unikāla personība – ievērojams zinātnieks, zinātnes un kultūras vēsturnieks un organizators, rakstnieks, Atmodas veicinātājs, sirsnīgs kolēģis un gādīgs ģimenes cilvēks. 

J.Stradiņš absolvējis Rīgas 5.vidusskolu (1951) un Latvijas Valsts universitātes Ķīmijas fakultāti (1956), kopš 1969.gada ķīmijas zinātņu doktors, kopš 1993.gada – zinātņu vēstures profesors. J.Stradiņa zinātniskā darbība daudzu gadu garumā ir neatsverams ieguldījums Latvijas sabiedrībā un zinātnē. Par savu izcilo un svarīgo darbu viņš ir saņēmis daudzus Latvijas augstākos apbalvojumus. 

Jauno pastmarku un aploksni Akadēmiķis Jānis Stradiņš iespējams aplūkot šeit.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 20.oktobrī.


Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Sīkākai informācijai:
Vineta Kļaviņa | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.klavina@pasts.lv 

Latvijas Pasta sociālo mediju profili:
Twitter; Facebook; Instagram; Linkedin