Latvijas Pasts sadarbībā ar Latvijas Hokeja federāciju izdod hokejam Latvijā veltītu pastmarku

10.05.2023

Latvijas Pasts sadarbībā ar Latvijas Hokeja federāciju izdod hokejam Latvijā veltītu pastmarku

Latvijas Pasts sadarbībā ar Latvijas Hokeja federāciju izdod jaunu pastmarku un aploksni, kas veltīta vienam no Latvijas populārākajam sporta veidiem – hokejam. Filatēlijas jaunumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2023.gada 12.maijā Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst.9 līdz 18.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,65 eiro, un tā paredzēta sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku tiks izdota arī speciāla aploksne 500 eksemplāros. Filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns.

Pastmarkas un aploksnes izdevumu vizuālais noformējums veidots svinīgās noskaņās, mākslinieciski attēlojot divus hokeja spēlētājus, kā arī redzams Latvijas Hokeja federācijas oficiālais logo. 

Hokejs ir viens no populārākajiem sporta veidiem Latvijā, kuru spēlē jau kopš 20.gadsimta sākuma. Jaunā pastmarka un aploksne ir veltījums visiem pasaules čempiona līdzjutējiem hokeja svētkos. 

Jauno pastmarku un aploksni Hokejs iespējams apskatīt šeit
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 24.maijā.


Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu un izvērstu āra un iekštelpu pakomātu tīklu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, pakomātu, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 2700 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.


Sīkākai informācijai:
Vineta Kļaviņa | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv

Latvijas Pasta sociālo mediju profili:
TwitterFacebookInstagramLinkedin