Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku, atzīmējot ievērojamā latviešu režisora Pētera Pētersona 100.jubileju

22.05.2023

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku, atzīmējot ievērojamā latviešu režisora Pētera Pētersona 100.jubileju

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, atzīmējot ievērojamā latviešu režisora, tulkotāja, dramaturga un sabiedriskā darbinieka Pētera Pētersona 100.dzimšanas dienu. Filatēlijas jaunumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2023.gada 24.maijā Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst.9 līdz 18.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,65 eiro, un tā paredzēta sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 25 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku tiks izdota arī speciāla aploksne 500 eksemplāru tirāžā. 

Filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Jānis Strupulis, kurš uz filatēlijas izdevumiem attēlojis P.Pētersona portretu.

P.Pētersons (1923–1998) ir latviešu dramaturgs, teātra režisors, kritiķis un drāmas teorētiķis, tulkotājs, publicists un sabiedrisks darbinieks. P.Pētersons iekļauts Latvijas Kultūras kanonā kā latviešu poētiskā teātra izveidotājs. Bijis XX Vispārējo latviešu dziesmu svētku režisors (1990), Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs (1993–1998), Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis kopš 1993.gada. 

P.Pētersons strādājis Dailes teātrī, no 1964. līdz 1971.gadam bijis šī teātra mākslinieciskais vadītājs. Vēlākajos gados P.Pētersona iestudējumi lielākoties veidoti Jaunatnes teātrī un Nacionālajā teātrī, pavisam viņš radījis 46 uzvedumus. P.Pētersons ir dzejas drāmas žanra pārstāvis latviešu teātrī gan savās režijās, gan teorētiskajos apcerējumos, dramatizējumos un lugās, kuras daudzos gadījumos pats iestudējis. Latviešu teātros izrādītas astoņas P.Pētersona lugas.

Jauno pastmarku un aploksni Pēteris Pētersons – 100 iespējams apskatīt šeit
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 9.jūnijā.

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu un izvērstu āra un iekštelpu pakomātu tīklu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, pakomātu, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 2700 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.


Sīkākai informācijai:
Vineta Kļaviņa | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv

Latvijas Pasta sociālo mediju profili:
TwitterFacebookInstagramLinkedin