Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu vēsturiskajai Latvijas uzvarai pirmajā Eiropas čempionātā basketbolā

13.09.2023

Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu vēsturiskajai Latvijas uzvarai pirmajā Eiropas čempionātā basketbolā

Atzīmējot spilgtākos Latvijas basketbola vēstures mirkļus un lepojoties ar Latvijas nacionālās vīriešu basketbola izlases panākumiem šā gada Pasaules kausa izcīņā, Latvijas Pasts izdod īpašu pastmarku bloku – Latvijas sporta leģendas – Basketbols. Pastmarka godina vienu no nozīmīgākajiem sasniegumiem Latvijas basketbola vēsturē – Latvijas basketbola valstsvienības uzvaru pirmajā Eiropas basketbola čempionātā 1935.gadā Ženēvā. Filatēlijas izdevuma pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2023.gada 15.septembrī Latvijas Sporta muzejā, Alksnāja ielā 9, Rīgā, no plkst.10 līdz 15. Savukārt plkst.12 plānota svinīga pastmarkas prezentācija ar Latvijas Pasta un Latvijas Basketbola savienības pārstāvju līdzdalību.

Pastmarkas bloks Latvijas sporta leģendas –  Basketbols izdots 9000 eksemplāru tirāžā, un tā nominālvērtība ir 5,05 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu uz valstīm, kas atrodas 12.grupā. Līdz ar pastmarkas bloku izdota arī īpaša aploksne 500 eksemplāru tirāžā. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Mākslinieks filatēlijas izdevumu vizuālajā noformējumā izmantojis materiālus no Sporta muzeja krājumiem.

Uz pastmarkas un aploksnes fiksēti fragmenti no Latvijas basketbola valstsvienības spēles 1935.gada 4.maijā, kad Latvijas vārds neizdzēšami tika ierakstīts Eiropas un pasaules basketbola vēsturē. Latvijas Sapņu komanda, kā to mēdz dēvēt, Eiropas čempionāta finālspēlē ar 24:18 pārspēja Spānijas izlasi, kļūstot par pirmajiem turnīra čempioniem. Vēsturiskās izlases sastāvā bija 12 atlēti: Aleksejs Anufrijevs, Andrejs Krisons, Džems Raudziņš, Edgars Rūja, Eduards Andersons, Herberts Gubiņš, Jānis Lidmanis, Mārtiņš Grundmanis, Rihards Dekšenieks, Rūdolfs Jurciņš, Valdemārs Baumanis un Visvaldis Melderis.

Jauno pastmarkas bloku un aploksni Latvijas sporta leģendas – Basketbols iespējams apskatīt te.

Pastmarku sērija Latvijas sporta leģendas tika sākta 2021.gadā – šīs sērijas pirmais filatēlijas izdevums veltīts leģendārajam šķēpmetējam Jānim Lūsim, savukārt pērn Latvijas Pasts izdeva pastmarku bloku par godu Latvijas šaušanas sporta meistaram Kārlim Kļavam. Latvijas sporta leģendām veltītos filatēlijas izdevumus iespējams aplūkot šeit

Filatēlijas jaunumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/.
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 6.oktobrī.

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 2600 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību. 

 

Sīkākai informācijai:
Vineta Anna Sarkane | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta_anna.sarkane@pasts.lv 

Latvijas Pasta sociālo mediju profili:
Twitter; Facebook; Instagram; Linkedin