Piekļūstamība ← Atpakaļ

Piekļūstamības paziņojums

VAS "Latvijas Pasts" apņemas veidot savu tīmekļvietni piekļūstamu saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 “Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” (turpmāk – noteikumi Nr. 445).

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz tīmekļvietni: www.pasts.lv.

Tīmekļvietnei veikts Vienkāršotais izvērtējums. Izmantotā metode – VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

VAS "Latvijas Pasts" tīmekļvietne daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445 turpmāk uzskaitīto iemeslu dēļ.

Neatbilstība prasībām, kas minētas noteikumos Nr.445

  • Izmantojot tikai klaviatūru, nav iespējams piekļūt visiem galvenās izvēlnes elementiem.
  • Izmantojot klaviatūru un pārvietojoties ar Tab taustiņu, nav redzams vizuālais fokuss uz neviena no navigācijas elementiem, saites netiek pietiekami izceltas.

  • Galvenajā lapā nav pieejama funkcionalitāte “Skip to main content”.

  • Vairākos vietnes elementos netiek lietots pietiekams kontrasts ar fonu.

  • Lielākajai daļai attēlu nav pievienota attēla tekstuālā alternatīva, kā arī dažos attēlos, kur tā ir pievienota, tā neatbilst attēlā redzamajam saturam.

  • Virsraksti neatspoguļo pilnīgu lapas struktūru, tāpēc uz tiem nevar paļauties pilnībā.

  • Lapā ievietoto formu lauki nav pietiekami aprakstīti, var radīt apgrūtinājumu formu aizpildīšanā.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 29.09.2023. Izvērtēšanu veica SIA Turn Digital. Izvērtējumu apliecinošs dokuments: Piekļūstamības izvērtēšanas protokols.

Piekļūstamības alternatīvas

Lai atrastu nepieciešamo informāciju tīmekļvietnē izmantojot tikai tastatūru, ieteicams izmantot Google meklētāju. Šim nolūkam tā meklēšanas laukā jāieraksta velamā meklēšanas frāze, noslēdzot to ar tekstu "site:pasts.lv".

Lai paaugstinātu lapas kontrastu, lietotāji nepieciešamības gadījumā var izmantot savās ierīcēs iebūvēto operētājsistēmu augsta kontrasta uzstādījumus vai arī Google Chorome pālrūka spraudni High Contrast.

No 2023. gada 30. septembra līdz brīdim, kamēr netiks ieviesti labojumi, attēli tiks izmantoti tikai satura vizualizēšanai. Unikāls saturs attēla formātā netiks publicēts.

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.

Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums:

Epastā: info@pasts.lv

Zvaniet: 67008001

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 5 (piecu) darba dienu laikā.

Sūdzību iesniegšana

info@pasts.lv 

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:

Tiesībsarga birojs: Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010

E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv

https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots 29.09.2023.

Šo paziņojumu apstiprināja Jurģis Gaigals Informācijas sistēmu vadības departamenta Lietojumu pārvaldības daļas vadītājs